25 urodziny iRobot Corporation

Jakub Kornacki
25 urodziny iRobot Corporation

iRobot Corporation, amerykański producent inteligentnych robotów odkurzających obchodzi swoje 25 urodziny. Marka od 1990 roku zajmuje się produkcją zaawansowanych technologicznie urządzeń, które są w stanie wyręczyć użytkowników w domowych obowiązkach.

0

DO dnia dzisiejszego firma sprzedała ponad 13 milionów robotów odkurzających iRobot na całym świecie, w tym ponad 125 tysięcy modeli w naszym kraju. Urządzenia wyręczają domowników w codziennych obowiązkach, oszczędzając w ten sposób ich czas oraz pieniądze. zn1

Z pewnością niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż początki wprowadzania inteligentnych robotów odkurzających związane są z podbojem kosmosu. W 1990 roku firma iRobot Corporation miała za zadanie stworzenie zdalnie sterowanego robota, który byłby w stanie eksplorować kosmos. Robot nazwany jako Genghis był jednocześnie studencką pracą dyplomową Colina Angle, jednego z założycieli firmy i jej obecnego Prezesa Zarządu.

W kolejnych latach firma iRobot Corporation znacznie zaangażowała się w szereg projektów, których działanie koncentrowało się wokół ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Roboty tworzone przez producenta brały udział w wielu misjach wojskowych oraz cywilnych, takich jak np. ataki terrorystyczne w USA oraz odgruzowanie pozostałości po wieżach WTC. zn2

Na początku XXI wieku firma iRobot Corporation postanowiła rozpocząć pracę nad inteligentnymi robotami mającymi na celu pomoc ludziom w ich codziennych obowiązkach. W 2002 roku światło dzienne ujrzała pierwsza edycja robotów odkurzających iRobot Roomba. Wraz z kolejnymi latami inteligentne odkurzacze zyskiwały coraz większą popularność. Przez ostatnie 13 lat inżynierowie udoskonalali swoje urządzenia, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością oraz wydajnością.

Źródło: iRobot Corporation, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.