4K VoIP: rozwiązanie Panasonic i Canon do transmisji materiałów wideo

Jakub Kornacki
4K VoIP: rozwiązanie Panasonic i Canon do transmisji materiałów wideo

Podczas targów NAB 2016 firma Panasonic zaprezentowała rezultaty swojej współpracy z producentem zaawansowanych rozwiązań wideo i foto - marką Canon. Rozwiązanie 4K VoIP zostało przeznaczone do transmisji materiałów wideo w rozdzielczości 4K i HD.

0

Video over IP (VoIP) jest technologią do transmisji wysokiej rozdzielczości materiałów wideo z wykorzystaniem sieci IP. przesyłanie odbywa się praktycznie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość płynnego przełączania wideo. Firma Panasonic współpracowała przy testowaniu tego rozwiązania technologicznego już na etapie wdrążania w życie transmisji 4K Ultra High Definition z prędkością rejestrowania 60 klatek na sekundę.

Firmy Canon i panasonic prezentując rozwiązanie Video over IP (VoIP) wykorzystały kamery 4K oraz serwer wideo 4K. Bramka VoIP stwarza możliwość wyboru pliku do wyświetlenia z serwera przy wsparciu oprogramowania do przełączani źródeł sygnałowych. Bramka ta jest w stanie konwertować pasma sygnału 4K/60p w pakiety IP. Przy tym zabiegu wykorzystuje kompresję TICO, dzięki której istnieje możliwość przeprowadzenia transmisji nawet do trzech kanałów jednocześnie przy pomocy jednego kabla Ethernet 10GB.cx1Obserwujemy coraz większe zainteresowanie w branży emisyjnej nadawaniem audycji na żywo w jakości UHD, 4K i 8K. Technologia IP zapewnia odpowiednią pojemność i elastyczność, aby takie emisje przeprowadzać. Lekka kompresja wideo sprawia, że ​​transmisja materiału w jakości 4K staje się realna. Aby to osiągnąć, Panasonic podjął współpracę z firmą intoPIX, która opracowała kodek Tico. - powiedział Guilhem Krier, Head of Product Marketing & Business Development Europe w Panasonic.

Źródło: Panasonic, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.