50-calowy telewizor firmy Sceptre

Marek Cekaw
50-calowy telewizor firmy Sceptre

Kalifornijska firma Sceptre, zajmująca się produkcją budżetowej elektroniki użytkowej, wprowadziła właśnie na rynek swój najnowszy telewizor LCD o przekątnej ekranu 50-cali. Odbiornik jest nie tylko tani, lecz także wyposażony w technologię, dzięki której jego apetyt na energię elektryczną, jest bardzo umiarkowany.

0

Model X505BV-FMDR, jest najnowszym telewizorem w ofercie amerykańskiej firmy Sceptre, znanej z przyjaznej konsumentom polityki cenowej. Ten 50-calowy odbiornik wyposażony w ekran z podświetleniem LED, dostępny jest na amerykańskim rynku w cenie zaledwie 700 dolarów.

Jego wzornictwo odbiega może nieco od telewizorów uznanych marek, ale funkcjonalnością niewiele im ustępuje. Produkt został przystosowany do współpracy z platformą Roku, co oznacza, że nie trzeba już kupować dodatkowego dekodera, wystarczy bowiem tylko nabyć kosztujący 50 dolarów dongle, by uzyskać pełny dostęp do oferty filmowej, a także możliwość sterowania funkcjami tej platformy bezpośrednio z pilota telewizora.

Telewizor oferuje dźwięk w standardzie SRS TruSurround HD oraz posiada trzy porty HDMI, poprzez które podłączymy do odbiornika dodatkowe urządzenia, takie jak komputer, konsolę do gier, czy też dekoder telewizji kablowej lub satelitarnej. Producent wyposażył go także w WiFi, dzięki czemu możemy korzystać z funkcji oferowanych przez technologię Smart TV.

Największą zaletą X505BV-FMDR są jednak mechanizmy zapewniające oszczędność energii. Producent zapewnia, że roczne koszty energii zużywanej przez ten telewizor, zamkną się jedynie kwotą 17 dolarów, co jak na telewizor w takim rozmiarze, jest rewelacyjnym wynikiem, gdyż podobny sprzęt konkurencji zużywa znacznie więcej prądu.

Sceptre-50-inch1

Źródło: Sceptre.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.