AGITO RAPORT: Najpopularniejsze AGD wolnostojące w pierwszym kwartale 2015 roku

Marek Cekaw
AGITO RAPORT: Najpopularniejsze AGD wolnostojące w pierwszym kwartale 2015 roku

Internetowy sklep Agito.pl przygotował raport, pokazujący jaki urządzenia z kategorii dużego AGD, konsumenci kupowali najchętniej w pierwszym kwartale bieżącego roku. Zestawienie obejmuje naturalnie sprzedaż w sieci, gdzie ceny są zdecydowanie niższe niż w tradycyjnych sklepach.

0

Duży sprzęt AGD, taki jak lodówki, pralki lub zmywarki to spory wydatek w domowym budżecie, więc szukamy okazji, które pozwolą nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zwykle kupujemy je w okresach wyprzedaży, czyli głównie na początku nowego roku, gdy wchodzą na rynek nowe, bardziej zaawansowane modele, powodując równocześnie spadek cen już starszych urządzeń. Agito.pl, jeden z największych polskich sklepów internetowych, przygotował więc raport popularności produktów dużego AGD w okresie od stycznia do marca bieżącego roku.

Widać w nim wyraźnie, że porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku, największy wzrost sprzedaży zanotowały kuchnie oraz piekarniki, który wyniósł aż 112 procent. Na drugim miejscu uplasowały się zmywarki z wynikiem 97 procent, natomiast na trzecim pralki oraz suszarki. Ostatnie miejsce zajęły chłodziarki, przy czym największe zainteresowanie zanotowały urządzenia o wysokości powyżej 195 cm oraz modele Side by Side.

raport2

W zestawieniu Top 15 dużego sprzętu AGD w pierwszym kwartale tego, największym powodzeniem cieszyły się pralki firmy BEKO w przedziale cenowym do około 1100 złotych. Na kolejnych miejscach znalazły się zmywarki wielu popularnych firm, a także jedna suszarka oraz chłodziarka, co pokazuje, że w chłodniejszym okresie stawiamy przede wszystkim na pranie oraz zmywanie.

raport1

Najpopularniejszą pralką w sklepie Agito.pl w pierwszym kwartale tego roku okazał się model Beko WMB 51022 PL PTY dostępny w cenie ok. 1149zł. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się także produkty marek Electrolux i Bosch. Średnia cena zakupu pralki to ok. 1134 zł, klasa energetyczna A++ lub A+++, zaś pojemność 6kg. Najchętniej kupowane są modele ładowane od frontu i takie produkty kupuje około 70 procent nabywców.

Pralka Beko WMB 51022 PL PTY

Jeśli chodzi o pralko-suszarki, to liderem sprzedaży jest Electrolux EWW 1697 MDW w cenie ok. 2827 zł. Średnie ceny urządzeń przekraczają 2660 zł i dostępne są w klasach energetycznych A i B.

electrolux EWW 1697 MDW

Na pierwszym miejscu w kategorii suszarek znalazł się natomiast model Bosch WTW 85560 PL w cenie ok. 2690 zł. Średnia cena kupowanej suszarki to 2510 zł w klasie energetycznej A++ oraz pojemnością 9kg.

suszarka Bosch WTW 85560 PL

Niemiecka firma króluje także w kategorii zmywarek, a pierwsze miejsce udało się zająć modeliwi Bosch SPS 53M68 EU w cenie ok. 1519 zł. Klienci najchętniej wybierają urządzenia w klasie energetycznej A++ i o szerokości 45cm, zaś średnia ich cena wynosi 1261 zł.

Zmywarka Bosch SPS 53M68 EU

Z kolei ulubioną kuchenką klientów sklepu Agito.pl jest Agito.pl Amica 514 GCE 3.43 ZpTsKDAQ (XXL) w cenie ok. 1370zł. Średnia cena zakupu kuchenek to 1083 zł, zaś najpopularniejsze marki to właśnie Amica oraz Beko.

Kuchnia Amica 514 GCE 3.43 ZpTsKDAQ (XXL)

W kategorii chłodziarek najpopularniejszy okazał się model Gorenje - NRK 6191 JX w promocyjnej cenie ok. 1499zł. Klienci kupują dużo urządzeń tego typu o wysokości od 175 do 201cm w cenie ok. 1420 zł, przy czym najpopularniejszy wymiar to 185cm oraz klasa energetyczna A+. Sprzedaż zdominowały firmy Beko oraz Samsung i w nieco mniejszym stopniu Whirlpool.

Chłodziarka Gorenje NRK 6191 JX

Źródło: Agito.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.