Addicted Toaster - inteligentny toster z dostępem do internetu

Marek Cekaw
Addicted Toaster - inteligentny toster z dostępem do internetu

Systemy inteligentnych domów wyposażane są w osprzęt, którym nie tylko można sterować zdalnie, lecz także taki, który przewiduje potrzeby użytkowników i spełnia je zanim jeszcze zostaną wyartykułowane. Addicted Toaster to toster należący do takiej kategorii sprzętu, posiadając kilka funkcji, które jednak nie każdemu się spodobają.

0

Addicted Toaster jest eksperymentem stworzonym przez włoskiego projektanta Simone Rebaudengo we współpracy z londyńską firmą Haque Design Research. Nie jest to zwykły toster, do którego wkładamy chleb i czekamy, aż się upiecze. Ten sprzęt został bowiem wyposażony w coś w rodzaju osobowości i użytkownik musi dbać o poziom jego zadowolenia.

W jaki sposób się to odbywa? Oczywiście poprzez częstsze używanie sprzętu. Toster wyposażono w port Ethernetowy, poprzez który łączy się z innymi inteligentnymi tosterami tworząc swoistą sieć, dzięki której wie, jak często używane są inne tostery. Jeśli stwierdzi, że inne urządzenia są używane częściej od niego może stać się zazdrosny i zacząć wyprawiać dziwne rzeczy. Urządzenie swe niezadowolenie demonstruje przesuwając dźwignię w dół i wydając nieprzyjemne odgłosy. Jeśli stanie się naprawdę niezadowolony może porzucić inne maszyny w sieci, co będzie wymagało wezwania serwisu, który przywróci go do porządku.

Jeśli chcecie dowiedzieć się o tym tosterze czegoś więcej, to zapraszam na oficjalną stronę projektu. Miejmy tylko nadzieję, że technologia się szerzej nie przyjmie, bo nie chciałbym mieć kapryśnego ekspresu do kawy, czy lodówki.

smart_toaster_e_waste1

Źródło: Gizmag.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.