Aktualizacja map w nawigacjach Mio

Jakub Kornacki
Aktualizacja map w nawigacjach Mio

Firma MiTAC Europe poinformowała o dostępności najnowszych danych mapowych w nawigacjach samochodowych marki Mio. Aktualizacja została przeznaczona do modelu Mio Spirit, a także do urządzeń Mio Combo 5107LM.

3

Najnowsza aktualizacja, oznaczona numerem 14.095x, zawiera dane teleadresowe, a także uwzględnia zmiany organizacyjne ruchu drogowego. Oprócz tego wnosi ona do systemu ponad 130 tysięcy kilometrów dróg, zarówno w Polsce, jak i na całym kontynencie europejskim. Najnowsze dane można pobrać poprzez program MioMore Desktop, oczywiście po wcześniejszym podłączeniu nawigacji do komputera.

Wśród najnowszych map Polski użytkownicy mogą skorzystać ze szczegółowych danych drogowych w 27 gminach na terenie całego kraju. Z kolei 29 gmin posiada nowe dane adresowe uwzględniające numerację oraz dokładną nazwę ulicy. W najnowszej aktualizacji wprowadzono również wiele poprawek dotyczących przejazdów na terenach górskich w całej Europie. Programiści skupili się szczególnie na tunelach, trasach górskich, a także drogach dojazdowych.

Najwięcej zmian zostało wprowadzonych w Bułgarii, bowiem najnowsza aktualizacja pozwoliła na wprowadzenie tam ponad 12 tysięcy kilometrów dróg, w szczególności w północnej części kraju. Zasady organizacji ruchu zostały odświeżone przede wszystkim na terenie Francji, Hiszpanii oraz Niemczech. We Włoszech uwzględniono 11 nowych przepraw promowych.

Źródło: MiTAC Europe, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

jerzy.hryn00

Niestety firma zupełnie zapomina o użytkownikach starszych urządzeń (MIO MOOV 500PL). W ofercie nie ma nawet możliwości odpłatnej aktualizacji nawigacji. Nie każdy przecież kupuje corocznie nowe urządzenie, a jeżeli już kupi to już nigdy firmy MIO.

miecz123000

Mam tom tom 500 i nie muszę się martwić o aktualizację co pewien czas z ciągam z komputera darmo , jestem bardzo zadowolony z tomtoma ,i polecam każdemu .

dziubek3100

niestety potwierdzam to co napisal jerzy.hryn mam ten sam problem mio calkowicie wypielo sie na starszych uzytkownikow tez juz nie kupie mio i nie bede polecal tego urzadzenia nikomu tym bardziej ze teraz podobno te nowsze urzadzenia maja
wieczysta aktualizacje map a starszych urzytkownikow to zostawili z niczym a przeciez te urzadzenia byly dosc drogie w porownaniu z innymi

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.