Aktualizacja oprogramowania aparatów Olympus przynosi nowe funkcje

Marek Cekaw
Aktualizacja oprogramowania aparatów Olympus przynosi nowe funkcje

Olympus wypuścił aktualizację oprogramowania przeznaczoną dla kilku modeli swych aparatów. Dzięki niej, zyskały wiele nowych funkcji, które z pewnością zadowolą obecnych użytkowników tego sprzętu.

0

Jeszcze kilka lat temu, chcąc mieć nowe funkcje w telewizorze, należało kupić nowy odbiornik. Dziś nie jest to już konieczne, gdyż producenci potrafią dostarczać je za pomocą aktualizacji oprogramowania. To samo dotyczy wielu innych urządzeń, w tym także aparatów fotograficznych.

Olympus wypuścił właśnie nową aktualizacje dla swych aparatów, która wzbogaca je o kilka zupełnie nowych usprawniających ich działanie i od dawna oczekiwanych przez użytkowników.

Taka aktualizacja pojawiła się m.in., do flagowego modelu OM-D E-M1 Mark II z 2016 roku. Rozszerza ona m.in., możliwości trybu Pro Capture. Teraz jeszcze przed pełnym wciśnięciem spustu migawki, wykonywanych jest 35 zdjęć (poprzednio było 14), natomiast w przypadku trybu Pro Capture High nagrywającego wideo w 60 klatkach na sekundę, uzyskujemy pół sekundy nagrania. Dzięki temu zmniejsza się szansa, że przegapimy ciekawą scenę.

Aktualizacja poprawka także śledzenie autofokusa podczas nagrywania filmów. Usprawnienia dotyczą także zdjęć. Obecnie podczas przybliżania obrazu, 1 piksel w wizjerze odpowiada 1 pikselowi na ostatecznym zdjęciu. Poprawiono także przybliżanie obrazu podczas fotografowania małych obiektów, co zostanie docenione przez fanów zdjęć makro.

Aktualizacja wprowadziła też kilka zmian do nieco tańszego modelu OM-D E-M5 Mark II. Największym usprawnieniem jest obecnie kompatybilność z obiektywami 12-100 mm. Na nowym oprogramowaniu zyskał także model PEN-F, który umożliwia zapisanie ustawień aparatu na komputerze i załadowanie go do innego egzemplarza. Jeśli więc pożyczymy od kogoś aparat, bo nasz jest np. w serwisie, to nie musimy dokonywać ręcznych ustawień, lecz wystarczy wgrać zapisany profil.

Olympus ma nadzieję, że nowa aktualizacja oprogramowania aparatów, zadowoli jej klientów.

olympus

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.