Alexa w nowej lampie General Electric

Marek Cekaw
Alexa w nowej lampie General Electric

Cyfrowy asystent Alexa potrafi już sterować domowym oświetleniem, kontrolując żarówki pochodzące od kilku producentów. Firma General Electric postanowiła go jednak wbudować bezpośrednio w lampę, której prototyp właśnie zaprezentowano.

0

Alexa była do tej pory spotykana głównie w głośnikach z rodziny Amazon Echo. Twórcy tego przydatnego narzędzia chcą jednak, by wspierało go znacznie więcej urządzeń, dlatego niedawno otworzyli się na współpracę z zewnętrznymi firmami. Pierwszym z efektów tej współpracy jest prototyp nowej lampy zaprezentowany przez General Electric.

Lampa, która nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, wygląda bardzo futurystycznie. Wykorzystuje technologię LED, a źródłem światła nie jest w niej typowa żarówka, lecz sporych rozmiarów pierścień osadzony w niewielkiej podstawce.

Dzięki Alexie, produkt ma bardzo zbliżoną funkcjonalność do głośników Amazon Echo. Asystent odpowiada więc na komendy głosowe oraz wykonuje różne zadania nakazane przez użytkownika. Lampa oczywiście ma wbudowany głośnik, jednak do odtwarzania muzyki niezbyt się on nadaje ze względu na słabą jego jakość.

Lampa nie jest jeszcze ukończona, więc General Electric może jeszcze wprowadzić w niej kilka zmian zanim zdecyduje się na jej sprzedaż. Produkt trafić ma do sklepów już w drugim kwartale przyszłego roku.

lampa_ge1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.