Alexa w nowych telewizorach firmy Hisense

Marek Cekaw
Alexa w nowych telewizorach firmy Hisense

Chińska firma Hisense specjalizująca się w produkcji taniego sprzętu AGD oraz telewizorów, zapowiada zmiany w tegorocznych modelach odbiorników 4K. Producent zamierza wyposażyć je w Alexę, cyfrowego asystenta opracowanego przez inżynierów Amazonu.

0

Cyfrowi asystenci zadomowiły się już w naszym sprzęcie AGD, a teraz zaczynają pojawiać się również w produktach RTV. Chińska firma Hisense zapowiedziała właśnie, że najnowsze modele jej telewizorów 4K, zostaną wyposażone w Alexę, pomocnika znanego z głośników Amazon Echo.

Hisense po raz pierwszy zaoferuje swym klientom taką technologię, a pojawi się ona w wybranych modelach, w tym także w 100-calowym laserowym telewizorze 4K, który w zeszłym roku trafił do sprzedaży. Producent nie podał jeszcze dokładnej listy modeli, mających otrzymać takie wyposażenie.

Wiemy natomiast, że dzięki cyfrowemu asystentowi, obsługa nowych odbiorników, z punktu widzenia użytkownika stanie się zdecydowanie wygodniejsza. Właściciel będzie mógł wiele opcji uruchomić za pomocą komend głosowych, zamiast sięgać po pilota. W ten sposób możliwa będzie np. zmiana kanału lub regulacja głośności.

Pozwoli to również kontrolować działanie różnych aplikacji, a jakby tego było mało, telewizor stanie się centrum sterowania domowym sprzętem, umożliwiając kontrolowanie innych inteligentnych urządzeń podłączonych do sieci, takich jak termostat czy żarówki.

Hisense 4K

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.