Alpine X800D-ML - rozbudowany zestaw multimedialny dla Mercedesów

Marek Cekaw
Alpine X800D-ML - rozbudowany zestaw multimedialny dla Mercedesów

Firma Alpine zaprezentowała najnowszy zestaw multimedialny X800D-ML, zaprojektowany specjalnie po to, by zaspokoić potrzeby właścicieli Mercedesów ML oraz GL.

0

Alpine X800D-ML wyposażono w najnowsze mechanizmy obsługi multimediów, zaawansowaną technologię nawigacyjną, a także doskonałą jakość odtwarzanego dźwięku.

Urządzenie dysponuje wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 20,3 cm, którego powierzchnia jest o 60 procent większa w porównaniu do oryginalnego wyświetlacza z Mercedessa ML i posiada najnowsze technologie zapewniające doskonałą jakość i kontrast obrazu. Dzięki tym rozwiązaniom dane nawigacyjne prezentowane są z dużą liczbą detali, zaś filmy i teledyski prezentują się rewelacyjnie.

Zestaw posiada także wbudowane tunery DAB/DAB+/DMB, zapewniające dostęp do rozgłośni radiowych nadających w formacie cyfrowym oraz wygodniejsze w obsłudze zarządzanie wszystkimi stacjami z możliwością ich pogrupowania według nazw lub serwowanych gatunków muzycznych. System jest oczywiście kompatybilny ze sterowaniem z kierownicy, oraz automatycznie budzi się do życia po odblokowaniu drzwi.

Jak na nowoczesny zestaw przystało, X800D-ML posiada zaawansowane możliwości multimedialne, a więc umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki lub programów telewizyjnych z różnych źródeł, jak wbudowany napęd DVD, nośniki USB, smartfony z wyjściem HDMI lub też przenośne odtwarzacze podłączane poprzez złącza AV. Można też podłączyć iPhona lub iPada. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa, odtwarzanie filmów wyłączane jest podczas jazdy.

Ciekawą funkcją sprzętu, jest także możliwość konfigurowania odtwarzania muzyki za pomocą aplikacji TuneIt przeznaczonej na smartfony. Można też załadować nasze prywatne ustawienia z Alpine Cloud Server, a dodatkowo aplikacja wyświetla powiadomienia z Facebooka.

Dla zapewnienia jak najlepszej jakości dźwięku, producent zainstalował w urządzeniu system BASS ENGINE SQ dbający o emisje basów oraz ogólny balans tonów, jak również systemy Digital Time Correction i 9-pozycyjny korektor barwy, który pozwala dopasować brzmienie do własnych preferencji.

Ciekawostką jest także możliwość stworzenia i zapisania własnych profili, co przyda się szczególnie wtedy, gdy z samochodu korzysta wiele osób. System po wykryciu smartfonu automatycznie uruchamia profil danego użytkownika, a więc ustawienia stacji radiowych, widoku z kamery itp., co oczywiście pozwala uniknąć każdorazowej konfiguracji ustawień i oszczędza sporo czasu.

Alpine X800D-ML dostępny jest w cenie 1799 funtów.

alpineX800DML_1

Źródło: Houseofjapan.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.