Alpine iLX-107: stacja multimedialna z systemem CarPlay

Marek Cekaw
Alpine iLX-107: stacja multimedialna z systemem CarPlay

Nie wszystkie nowoczesne samochody w pełni współpracują ze smartfonami. Ten problem rozwiązują jednak producenci sprzętu car audio, tacy jak Alpine, którzy oferują klientom nowoczesne stacje multimedialne. Jednym z najnowszych modeli jest iLX-107.

0

iLX-107 to pierwsza stacja multimedialna firmy Alpine, wyposażona w system CarPlay oferujący bezprzewodową współpracę ze smartfonami.

Aby skorzystać z systemu nawigacji oraz innych aplikacji, użytkownik nie musi już podłączać telefonu kablem, gdyż komunikacja będzie się odbywać drogą radiową. Z punktu widzenia konsumenta, to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie od dotychczas stosowanego.

Użytkownik może używać funkcji telefonu, korzystając z kolorowego, dotykowego wyświetlacza, uzyskując m.in., dostęp do asystenta Siri. Przy jego pomocy można też wykonywać połączenia, czytać wiadomości tekstowe, wybierać muzykę i uzyskać informacje o korkach, aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Nowoczesna technologia i duża funkcjonalność muszą jednak swoje kosztować. Za stację Alpine iLX-107, trzeba bowiem zapłacić aż 900 dolarów.

iLX-107

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.