Amazon Echo zyskał funkcję interkomu

Marek Cekaw
Amazon Echo zyskał funkcję interkomu

Amazon nieustannie pracuje nad udoskonalaniem funkcjonalności głośników z rodziny Echo. Koncern właśnie poinformował, że wzbogacił je o zupełnie nową opcję, dzięki której mogą pełnić funkcję domowego interkomu.

0

Amazon Echo, dzięki wbudowanemu asystentowi Alexa, jest już urządzeniem o bardzo szerokich możliwościach. Oprócz odtwarzania muzyki, prezentowania prognozy pogody, umożliwia także robienie zakupów w sieci oraz kontrolowanie domowego sprzętu z kategorii Internetu Rzeczy.

Amazon jednak nie przestaje ulepszać swego produktu, dlatego wyposażył go w kolejną funkcję, która przyda się posiadaczom kilku egzemplarzy takiego sprzętu. Dzięki wypuszczonej właśnie aktualizacji, głośnik zyskał funkcję interkomu.

Nie jest to jednak typowy interkom umożliwiający bezpośrednie prowadzenie rozmów. W tym wypadku funkcja umożliwia jedynie przesyłanie wiadomości dla wszystkich pozostałych urządzeń znajdujących się w naszym domu, np., informację o gotowym obiedzie, konieczność wyjścia do szkoły itp.

Nowa opcja działa na razie w USA oraz Kanadzie, ale przydatna jest tylko dla osób posiadających więcej niż jedną sztukę głośnika.

Amazon

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.