Amazon sprzedaje urządzenia z serii Kindle po kosztach

Damian Jaroszewski
Amazon sprzedaje urządzenia z serii Kindle po kosztach

Firma Amazon oficjalnie potwierdziła to, czego spodziewali się eksperci - czytniki e-booków i tablety z serii Kindle są sprzedawane po kosztach. Oznacza to, że ich wyprodukowanie jest droższe, niż rynkowa cena.

0

W takim wypadku należałoby się zastanowić, w jaki sposób firma zarabia? Skoro wyprodukowanie jednego tabletu lub czytnika e-booków jest droższe, niż cena za jaką są one sprzedawane, to gdzie tu logika? Odpowiedź jest bardzo prosta - firma Amazon przyjęła zupełnie inny model biznesowy. Główne zyski są czerpane nie ze sprzedaży produktów, ale ze sprzedaży treści do nich.

Jeff Bezos - prezes Amazon - w wywiadzie dla BBC przyznał, że amerykańska firma po raz pierwszy przyjęła takie założenia finansowe nie wliczając w to sprzedaży tabletów. - Chcemy zarabiać na użytkowaniu naszych urządzeń, a nie ich kupowaniu przez ludzi - powiedział najważniejszy człowiek w firmie. Dodał także, że użytkownik płaci tylko za samo wykonanie sprzętu. Wszystkie podzespoły otrzymuje jakby za darmo.

Amazon zarabia na sprzedaży książek do czytników e-booków oraz aplikacji na tablety Kindle. Świetnie sprawdza się to tam, gdzie sklep jest obecny, czyli np. w Stanach Zjednoczonych. Niestety Polacy na razie nie mają co liczyć na takie wsparcie

źródło: BBC

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.