Amplituner wielokanałowy Sony DA5700ES

Damian Jaroszewski
Amplituner wielokanałowy Sony DA5700ES

Amplituner wielokanałowy Sony DA5700ES ma przede wszystkim przypaść do gustu miłośnikom kina domowego. Japoński producent zapewnia, że został on wykonany z najwyższej jakości materiałów i zapewnia optymalne właściwości akustyczne.

0

W urządzeniu zastosowano tryb VocalHeight, który w teorii ma poprawiać brzmienie głosów i zapewniać dobrą słyszalność w trakcie kluczowych dialogów. Pasjonaci kina domowego mogą dodatkowo podłączenia dwóch przednich, górnych głośników i tym samym zwiększenia liczby kanałów dźwięku przestrzennego z 7.2 do 9.2.
Nie oznacza to jednak, że z konfiguracją wielokanałowego zestawu głośnikowego poradzą sobie wyłącznie doświadczeni inżynierowie dźwięku - dzięki opracowanemu przez Sony systemowi Digital Cinema Auto Calibration EX (DCAC EX) amplituner DA5700 wykonuje ją bez udziału użytkownika. Wystarczy umieścić dostarczony mikrofon stereofoniczny w miejscu słuchania, a system DCAC EX automatycznie dobierze optymalne ustawienia dźwięku uwzględniając takie czynniki, jak rozmieszczenie głośników oraz ich odległość i wynikające z niej opóźnienia dźwięku.
Kiedy sprzęt jest już przygotowany do pracy, można skorzystać z łączności sieciowej i zacząć poznawać zasoby serwisów Sony Entertainment Network, a wśród nich tysiące dostępnych na życzenie filmów i audycji telewizyjnych wraz z dźwiękiem o doskonałej jakości.
Amplituner Sony DA7500ES ma się także spodobać fanom muzyki klasycznej, pozwalają na wybór dwóch trybów, które wiernie reprodukują akustykę słynnych sal koncertowych. Z serwisu Sony Entertainment Network można także wybrać kanał „Berliner Philharmoniker Digital Concert Hall” i tym samym słuchać muzyki z berlińskiego spodka.
Do wyboru jest też tryb „True Concert Hall Mapping”, który symuluje akustykę renomowanych sal koncertowych Europy i zdaniem przedstawicieli Sony zapewnia nadzwyczajne wrażenia przy słuchaniu symfonii i innych utworów z klasycznego repertuaru. Wbudowany przetwornik C/A USB umożliwia połączenie amplitunera DA5700 z portem USB komputera i odtwarzanie różnorodnych plików audio.
łuchając ulubionego albumu lub oglądając popularny serial, można sterować całym zestawem przy użyciu smartfonu lub tabletu. W tym celu wystarczy pobrać darmową aplikację ES Media Remote z serwisu Apple lub Google Play.
Urządzenie ma 6 wejść i 2 wyjścia HDMI i jest zgodne ze standardem 3D. Może jeszcze interpolować sygnał ze źródeł analogowych do rozdzielczości Full HD. Cena Sony DA5700ES nie jest znana.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.