Anker EverCam: kamera monitoringu z pojemną baterią

Marek Cekaw
Anker EverCam: kamera monitoringu z pojemną baterią

Firma Anker, producent inteligentnego sprzętu domowego, zapowiedział właśnie nową kamerę monitoringu. Produkt nazywa się EverCam i według deklaracji producenta, na jednym ładowaniu baterii będzie pracować okrągły rok.

0

Anker jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji inteligentnego sprzętu domowego, oferowanego pod maską Eufy. W tej rodzinie produktów znajdziemy m.in., zrobotyzowane odkurzacze, inteligentne wagi oraz głośniki bezprzewodowe. Teraz marka przygotowuje bezprzewodową kamerę monitoringu o nazwie EverCam, może zainteresować użytkowników ze względu na bardzo pojemną baterię.

Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p i można ją przymocować praktycznie do dowolnej płaskiej powierzchni za pomocą specjalnej taśmy lub magnesu. Jej oprogramowanie dysponuje systemem rozpoznawania twarzy działającym w oparciu o neuronowy algorytm, który potrafi identyfikować intruzów. Dzięki 3-stopniowemu skanowaniu oraz filtrowaniu, unika się fałszywych alarmów powodowanych np., przez zwierzęta lub przypadkowe obiekty jak niesiona wiatrem gazeta. Kamera ma także 140 stopniowy kąt widzenia oraz przysłonę f/2.2.

Największą jej zaletą jest jednak bardzo pojemna bateria. Producent zapewnia, że wystarczy na co najmniej rok pracy oraz trzy lata w trybie czuwania. Naturalnie obudowa sprzętu jest wodoszczelna, więc kamera może pracować na zewnątrz budynku. Nagrania są natomiast magazynowane na 16 GB karcie pamięci i szyfrowane 128-bitowym kluczem AES.

Więcej informacji na temat kamery znajdziecie na stronie Kickstartera.

Anker

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.