Aparat kompaktowy Sony Cyber-shot RX100 II

Jakub Kornacki
Aparat kompaktowy Sony Cyber-shot RX100 II

Sony Cyber-shot RX100 II to najnowszy aparat kompaktowy, który posiada światłoczułą matrycę CMOS Exmor R. Urządzenie ma wbudowany moduł Wi-Fi oraz uchylny ekran LCD. Produkt umożliwia współpracę z dowolnymi mobilnymi gadżetami za pomocą technologii NFC.

0

Urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które cenią sobie jakość obrazu i pragną wykonywać dobre zdjęcia za pomocą kompaktowego aparatu. Matryca CMOS Exmor R charakteryzuje się dobrą światłoczułością oraz niewielkim poziomem szumu. Wykorzystanie jasnego obiektywu Carl Zeiss Vario-Sonnar T* F1,8 umożliwia uzyskanie wyraźnych oraz naturalnie wyglądających fotografii oraz filmów w każdej sytuacji, nawet gdy użytkownik nie dysponuje lampą błyskową w ciemnym pomieszczeniu.

Sony Cyber-shot RX100 II

Efektywna rozdzielczość aparatu wynosi 20,2-megapikseli. Urządzenie wyposażono w 3,6-krotny zoom optyczny. Trzycalowy ekran LCD jest czytelny i można go regulować w dowolną stronę. Waga produktu wynosi zaledwie 284 gramy. Całość rejestrowanego materiału zapisywana jest na kartach Memory Stick Duo. W skład zestawu wraz z aparatem wchodzi akumulator, przewód micro USB, pasek na rękę oraz instrukcja obsługi.

Sony Cyber-shot RX100 II

Wykorzystanie technologii Wi-Fi umożliwia natychmiastowe dzielenie się zarejestrowanym materiałem z dowolnymi osobami. Aparat jest wyposażony w system łączności Near Field Communication (NFC), dzięki któremu można połączyć go z produktami pracującymi pod kontrolą systemu Android. Złącze Multi Terminal pozwala na sterowanie migawką za pomocą pilota.

Sony Cyber-shot RX100 II pojawi się w sprzedaży w połowie lipca bieżącego roku. Jego cena jest jeszcze nieznana.

Źródło: informacja prasowa, Sony, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.