Aparaty Nikon z dwoma nagrodami Red Dot Award

Jakub Kornacki
Aparaty Nikon z dwoma nagrodami Red Dot Award

Lustrzanki cyfrowe Nikon D5 oraz Nikon D500 zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie Red Dot Award. Jury uhonorowało urządzenia nie tylko ze względu na jego design, ale również za innowacyjne rozwiązania i dobre parametry techniczne.

0

Światowej klasy nagrody prestiżowego konkursu Red Dot Award przyznawane są wybitnym produktom, które zostały dopuszczone do sprzedaży w przeciągu dwóch ostatnich lat i wyróżniają się pod względem funkcjonalności, innowacyjności, ekologii, trwałości i stylowego wzornictwa. Pod uwagę brana jest również ergonomia produktu.

W tym roku nagrody Red Dot Award były przyznawane po raz 61-wszy. Zwycięzców wyłoniono spośród 5700 zgłoszeń z 57 krajów całego świata. Nagrodzone produkty będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, która zostanie zorganizowana w dniach 5-31 lipca 2016 r. w Red Hot Design Museum w Essen.fj

Nagrodzona lustrzanka cyfrowa Nikon D5 jest flagowym urządzeniem jednoobiektywowym formatu FX, który wykorzystuje 153-polowy system autofokusa nowej generacji. Zaawansowane technologicznie urządzenie precyzyjnie śledzi dynamicznie poruszające się obiekty. Model wykorzystuje zupełnie nowo opracowaną matrycę i czujnik pomiaru światła, dzięki którym możemy liczyć na szczegółowe, wyraźne zdjęcia.fj1

Nikon D500 jest flagowym urządzeniem formatu DX, który również wykorzystuje 153-polowy system autofokusa. Aparat stwarza możliwość wykonywania zdjęć z prędkością 10 klatek na sekundę. Oznacza to, że użytkownicy mogą wykonać nawet 200 zdjęć w jednej serii. Funkcja nagrywania filmu D-Movie stwarza możliwość rejestrowania obrazu wideo o najwyższym standardzie rozdzielczości 4K Ultra HD.

Źródło: Nikon, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.