Apple TV 4K: nowa generacja popularnego urządzenia

Marek Cekaw
Apple TV 4K: nowa generacja popularnego urządzenia

Apple TV, popularny głównie na rynku amerykańskim sprzęt, zapewniający dostęp do bogatej oferty filmowej, doczekał się właśnie kolejnej generacji. Zaprezentowany właśnie model Apple TV 4K, zapewnia obraz w znacznie lepszej jakości.

0

Podczas wtorkowej konferencji, firma Apple zaprezentowała nową generację popularnego urządzenia, zapewniającego dostęp do bogatej oferty filmów i seriali. Sprzęt nazywa się Apple TV 4K i zgodnie ze swą nazwą, obsługuje format 4K.

Posiadacze tego sprzętu otrzymają możliwość korzystania z dostępnych w iTunes treści, oferowanych w rozdzielczości 4K HDR. Sprzęt wspiera także nowoczesne standardy wyświetlania obrazu jak HDR10 oraz Dolby Vision, więc jeśli przyda się szczególnie posiadaczom nowoczesnych telewizorów. Aby Apple TV 4K obsługiwało ultra wysoką rozdzielczość, producent wyposażył je w nowy, mocniejszy procesor A10X Fusion, który jest montowany także w tablecie iPad Pro.

Apple TV 4K1

To jeszcze nie wszystko co oferuje nam Apple TV 4K. Producent potwierdził bowiem, że posiadacze nowego urządzenia, będą mogli niebawem korzystać z treści 4K HDR dostępnych również na takich platformach jak Amazon Prime Video oraz Netflix. Na razie nie jest to jeszcze obsługiwane, lecz Apple w niedalekiej przyszłości planuje udostępnić aktualizację oprogramowania, która odblokuje nową funkcję.

Apple TV 4K2

Przedsprzedaż Apple TV 4K rozpoczyna się już jutro, natomiast na sklepowe półki sprzęt trafi 22 września. Cena podstawowego modelu z 32 GB pamięci wynosi 179 dolarów. Za wersję z 64 GB pamięci trzeba będzie zapłacić 199 dolarów.

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.