Audeze iSine 10: audiofilskie słuchawki douszne

Marek Cekaw
Audeze iSine 10: audiofilskie słuchawki douszne

Generalnie przyjęło się tak, że słuchawki audiofilskie zazwyczaj są modelami zamkniętymi, gdyż tylko w takich urządzeniach można zmieścić przetworniki zapewniające doskonałą jakość dźwięku. Firma Audeze udowadnia jednak, że rozmiar nie ma znaczenia i prezentuje dwa nowe modeli iSine 10 oraz iSine 20, przeznaczone dla wymagających odbiorców. 

0

Nowe słuchawki są modelami dousznymi i choć wydawałoby się, że w przypadku takich modeli jakość dźwięku nie jest zazwyczaj idealna, to tutaj jest inaczej. Audeze zastosowało w nich bowiem swą firmową technologię audio.

Jest to rozwiązanie pozwalające tworzyć słuchawki przy użyciu cienkich membran oraz magnesów, zamiast tradycyjnych stożkowych przetworników. Umożliwia to emisję szerokiego pasma dźwięku z mniejszą ilością zniekształceń oraz bardziej responsywnymi tonami niskimi, czyli dokładnie tymi cechami, których klienci oczekują po słuchawkach audiofilskich.

Audeze2

Różnica pomiędzy modelami iSine 10 i iSine 20 sprowadza się do kwestii technicznych. Oba wyglądają tak samo, jednak mają inną impedancję. W modelu iSine 10 jest to 16 Ohm, natomiast w iSine 20 24 Ohm. Wyposażono je także 24-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy DAC oraz własny wzmacniacz.

Słuchawki są oczywiście nieco większe od standardowych modeli dousznych, ale gdzieś trzeba było tę technologię umieścić. Producent zadbał też o ich dobre trzymanie, instalując specjalne haczyki zaczepiane na uszy.

iSine 10 i iSine 20 kosztują odpowiednio 400 i 600 dolarów.

Audeze1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.