Audio Research REF160M: wzmacniacz dla wymagających

Marek Cekaw
Audio Research REF160M: wzmacniacz dla wymagających

Firma Audio Research zaprezentowała nowy wzmacniacz audio typu monoblock, przeznaczony dla wymagających klientów. Model REF160M jest urządzeniem lampowym i będzie dostępny w sprzedaży już w lipcu, w cenie 28 998 funtów za parę.

0

Składanie dobrego zestawu audio to zajęcie dla bardzo majętnych osób, szczególnie jeśli są bardzo wymagający w zakresie jakości brzmienia. Poszczególne komponenty potrafią bowiem kosztować gigantyczne pieniądze, a najlepszym przykładem jest najnowszy wzmacniacz marki Audio Research, który do sprzedaży trafi już tego lata.

REF160M to lampowy wzmacniacz typu monoblock, wyposażony w lampy KT150, które według producenta mają żywotność 3000 godzin. Wzornictwo urządzenia jest bardzo minimalistyczne, gdyż jedyne co widać to miernik VU, pozwalający użytkownikom kontrolować pracę sprzętu.

Źródło mocy wzmacniacza dysponuje zupełnie nowym transformatorem, a także obwodami audio opracowanymi przez inżynierów marki, które mają mniej podzespołów w porównaniu do poprzedniej wersji, co znacznie skraca drogę sygnału. Sprzęt ma także specjalne obwody zaprojektowanego do lepszej redukcji szumów. Warto również nadmienić, że jest to pierwszy wzmacniacz tej firmy wyposażony w przełącznik pomiędzy trybem ultralinearnym i triodowym. W pierwszym z nich oferuje 150 W mocy, w drugim natomiast 75 W. Producent wyposażył go również w wejście RCA oraz dwa zbalansowane wejścia XLR.

Audio Research REF160M w sprzedaży pojawi się w lipcu i jak już wspomniałem, będzie kosztował 28 998 funtów za parę.

Audio Research1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.