August Connect - zamek z dostępem do sieci

Marek Cekaw
August Connect - zamek z dostępem do sieci

Firma August pracująca od kilku lat nad technologią elektronicznych zamków, wzbogaca swój najnowszy produkt o moduł łączności z siecią. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zdalnie monitować status posiadanego zamka.

0

Urządzenie nazywa się August Connect i jest to niewielka skrzyneczka, którą wtykamy do gniazdka zlokalizowanego w pobliżu zamka. Urządzenie wyposażone w moduł WiFi jest przekaźnikiem łączącym go z naszą domową siecią, dzięki któremu możemy zdalnie monitorować jego stan.

W ten sposób nie tylko otrzymamy powiadomienie o każdym otwarciu zamka, lecz również możemy sami go zdalnie otwierać i zamykać. Budzi to wprawdzie pewne obawy, gdyż może się przysłużyć włamywaczom, ale firma twierdzi, że technologia jest w pełni bezpieczna.

Producent zamka udostępnił także długo oczekiwane API, co pozwoli partnerom firmy August na jego pełną integrację z technologiami konkurencyjnych firm, a więc m.in. systemem Nest oraz Logitech Harmony. Szczególnie integracja z termostatem może być ciekawą opcją, ponieważ gdy wyjdziemy z domu, termostat będzie mógł obniżyć temperaturę, analogicznie podwyższając ją, gdy zamek przekaże informację o powrocie właściciela.

Moduł August Connect dostępny będzie w połowie lutego i kosztować ma 50 dolarów.

connect-packaging-i1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.