Aurasens: fotel dla audiofilów

Marek Cekaw
Aurasens: fotel dla audiofilów

Rynek sprzętu audiofilskiego to nie tylko słuchawki, wzmacniacze oraz inne urządzenia RTV. To coraz częściej także produkty, których zadaniem jest podnieść jakość doznań podczas słuchania muzyki, a jednym z nich jest fotel.

0

Fotel jest dziełem inżynierów francuskiego statupa Aurasens, zaś jego zadaniem jest zintensyfikowanie doznań podczas słuchania muzyki. Firma została założona przez audiofilów Oliviera Zellera i Nicolasa Leroy, którym marzyło się wykorzystanie technologii haptycznej do stworzenia unikalnych wrażeń podczas rozkoszowania się twórczością ulubionych artystów.

Stworzyli więc wygodny fotel, który delikatnie masuje znajdującą się na nim osobę. Zestaw składa się ze specjalnej maski blokującej wszelkie bodźce wzrokowe oraz słuchawek z technologią redukcji hałasu, dzięki którym użytkownik może w pełni skupić się na muzyce. Sam fotel ma natomiast technologię Vibro Haptic, wykorzystującą 32 punkty kontaktu z ciałem użytkownika, począwszy od głowy, a skończywszy na stopach, które delikatnie wibrują w rytm muzyki.

Cały system kontrolowany jest za pomocą iPada, zaś użytkownik ma do wyboru specjalnie dobraną listę utworów, do których dopasowano działanie fotela. Nie da się więc wrzucić własnej muzyki, gdyż urządzenie nie będzie wówczas działać. Jego twórcy zapewniają jednak, że katalog muzyczny ma zwiększać się z każdym miesiącem, więc na pewno pojawią się utwory, zaspokoją gusta muzyczne różnych użytkowników.

Pierwsza partia fotela trafi na rynek już w lutym, a urządzenie kosztować ma 20 tys. euro. Jest to kwota przekraczająca możliwości przeciętnego konsumenta, więc producent oferuje wypożyczanie sprzętu w ramach comiesięcznych opłat.

Aurasens smart chair1

Źródło: Aurasens.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.