BenQ CineHome HT2550: domowy projektor 4K

Marek Cekaw
BenQ CineHome HT2550: domowy projektor 4K

Firma BenQ zaprezentował kolejny projektor, skierowany do wymagających użytkowników. Model CineHome HT2550 wyświetla obraz w rozdzielczości 4K i pojawi się w sprzedaży już w styczniu przyszłego roku.

0

Spadek cen telewizorów 4K sprawił, że obecnie każdy może posiadać taki sprzęt w domu. Jeśli jednak chciałby zapewnić w swym salonie wrażenia kinowe i oglądać filmy w Ultra HD na bardzo dużym ekranie, potrzebuje projektora. Takich urządzeń pojawia się w sklepach coraz więcej, a kolejnym który niebawem tam trafi, jest CineHome HT2550 firmy BenQ.

Nowy model został właśnie zapowiedziany przez producenta, co pozwoliło nam zapoznać się z jego specyfikacją techniczną. Produkt wyposażono w matrycę 8,3 MP, która pozwala wyświetlać na ekranie lub ścianie, obraz o rozdzielczości 4K UHD. Projektor wspiera też standard HDR10, co zapewnia znacznie szerszą paletę kolorów, zaś jego przewagą nad telewizorem są znacznie szersze kąty widzenia.

Projektor opracowano z myślą o zastosowaniu w domu, dlatego jego wzornictwo zostało tak dobrane, by wtopił się w wystrój naszego salonu. Jasność 2200 lumenów pozwali oglądać filmy bez potrzeby zaciemniania całego pomieszczenia. Urządzenia ma także wejście HDMI oraz współpracuje z Chromecastem i Amazon Fire, co pozwala go wzbogacić w funkcję Smart TV.

CineHome HT2550 na sklepowe półki trafi w styczniu przyszłego roku. Na amerykańskim rynku projektor będzie oferowany w cenie 2000 dolarów.

BenQ CineHome HT2550

Źródło: Benq.us

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.