BenQ TK800: projektor dla fanów piłki nożnej

Marek Cekaw
BenQ TK800: projektor dla fanów piłki nożnej

Firma BenQ pokazał kolejny model domowego projektora wyświetlającego obraz w 4K oraz obsługującego tryb HDR. BenQ TK800 jest idealnym sprzętem dla fanów piłki nożnej, gdyż został zaprojektowany specjalnie do prezentacji meczów ulubionych drużyn.

0

Sprzęt jest w stanie wyświetlić obraz o przekątnej 100", prezentując go w rozdzielczości UHD zapewniającej dużą wierność prezentowanych szczegółów. Natomiast jasność na poziomie aż 3000 lumenów sprawia, że z urządzenia da się korzystać bez konieczności zaciemniania całego pomieszczenia.

BenQ TK800 1

Technologii XPR, pozwala projektorowi wyświetlać 8,3 mln pikseli, a dzięki 0,47" pojedynczemu modułowi DMD DLP, udało się zachować dość niewielkie rozmiary tego sprzętu. Producent wyposażył go także w optyczną soczewkę składającą się z 7 elementów rozmieszczonych w czterech grupach, ze specjalną powłoką zapobiegającą zniekształceniom, zapewniającą wysoki poziom czystości obrazu. Ten jest z kolei ma odświeżanie na poziomie 120 Hz, co zapobiega jego rozmyciu. Zapewnia więc doskonałą płynność obrazu, więc idealnie nadaje się do prezentacji dynamicznych scen.

BenQ TK800 2

Co więcej, producent wyposażył go także w specjalne piłkarskie tryby obrazu i dźwięku. Podnoszą one nasycenie kolorów, sprawiając że mecz odbywający się na zielonej murawie wygląda szczególnie efektownie, zaś dźwięk jest bardziej wciągający.

BenQ TK800 3

Oczywiście projektor ma także własny głośnik o mocy 5, wyposażony w komorę rezonansową, która podnosi jego jakość w górnym oraz dolnym zakresie pasma. Natomiast wbudowana lampa, w trybie ekonomicznym ma żywotność 10 tys. godzin.

BenQ TK800 trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu i będzie kosztował 1499 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.