Bezprzewodowy głośnik Musaic z systemem kontroli oświetlenia

Marek Cekaw
Bezprzewodowy głośnik Musaic z systemem kontroli oświetlenia

Bezprzewodowe głośniki projektowane są tylko w jednym celu - mają odtwarzać muzykę. Londyńska firma Musaic uznała jednak, że ich funkcje wcale nie muszą być tak ograniczone i tego typu urządzenia mogą oferować znacznie więcej.

0

Musaic to firma założona przez Matthew Bamble, byłego technicznego dyrektora Cambridge Audio, gdzie pracował przez ostatnie 10 lat. Zdobyte tam doświadczenie postanowił wykorzystać pracując na własny rachunek, lecz nie zamierzał się ograniczać do produkcji kolejnych standardowych głośników, które nie wnoszą nic nowego.

Postanowił zbudować bezprzewodowy głośnik, który nie tylko oferuje doskonałą jakość dźwięku i współpracuje z szeroką gamą urządzeń mobilnych, lecz także pozwala sterować oświetleniem oraz innymi domowymi urządzeniami.

Nowy głośnik dostępny jest w dwóch wariantach: MP5 oraz nieco większy M10. Rozmiary mniejszego z modeli wynoszą 34.3 x 9.5 x 12.4 cm, a powstał do niewielkich pomieszczeń, takich jak kuchnie lub sypialnie, dysponuje więc stosunkowo małą mocą 36 W RMS. Większy model (41.2 x 11.5 x 14.6 cm) dzięki mocy 60 W RMS, idealnie nadaje się do poczekalni, biura lub salonu.

Musaic współpracuje z domową siecią WiFi i może być sterowany z peceta, Maca lub mobilnych urządzeń na Androidzie oraz iOS. Można też łączyć się nim za pośrednictwem Bluetooth i streamować muzykę z takich źródeł, jak: Grooveshark, Aupeo, Rhapsody, Napster, SomaFM, Murfie lub TuneIn, w formatach FLAC, WAV, Apple Lossless oraz AIFF.

Musaic łączy się w sieć i dzięki temu można odtwarzać na wszystkich głośnikach tę samą muzykę, lub też na każdym zupełnie inną.

Najciekawszą funkcją głośnika, jest jednak sterowanie domowymi urządzeniami, realizowane dzięki technologii AllJoyn. Produkt pozwala nam kontrolować oświetlenie, a także inne rodzaje inteligentnego sprzętu, jak chociażby domowy alarm.

Musaic MP5 pojawi się na rynku już we wrześniu bieżącego roku i kosztować ma 200 funtów, natomiast za model M10 zapłacimy 270 funtów.

musaic1

musaic2

musaic3

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.