BioSport - słuchawki dla sportowców z czujnikiem pulsu

Marek Cekaw
BioSport - słuchawki dla sportowców z czujnikiem pulsu

Należąca do znanego rapera i procenta muzycznego firma SMS Audio, szykuje się do wprowadzenia na rynek nowych słuchawek douszne przeznaczonych dla sportowców. Produkt o nazwie BioSport został zaprojektowany wspólnie z Intelem.

0

50 Cent oprócz produkowania muzyki, od jakiegoś czasu angażuje się także w produkcję sprzętu audio, którą zajmuje się należąca do niego firma SMS Audio. Jej najnowszy produkt, który mogliśmy oglądać podczas styczniowych targów CES, to douszne słuchawki BioSport zaprojektowane wspólnie z Intelem i przeznaczone dla entuzjastów dbania o kondycję fizyczną.

Nie są to jednak zwykłe słuchawki, które zakładamy podczas biegania, jazdy na rowerze, czy przerzucania ciężarów na siłowni. Wyposażono je bowiem w biometryczne sensory mierzące puls użytkownika, dzięki którym dokładnie wiemy jaki wpływ na nasz organizm ma wysiłek, powodowany przez ćwiczenia.

BioSport wyposażono w gumowaną obudowę z polimerów, która spełnia warunki standardu IPX4, zapewniając odporność na pot i wodę. Na przewodzie odpornym na splątanie znajdziemy oczywiście pilot z przyciskami sterującymi głośnością oraz umożliwiające przełączanie utworów.

Niestety parametry techniczne słuchawek nie są jeszcze znane, podobnie jak ich cena. Producent obiecuje jednak, ze powinna być niższa od 150 dolarów, a sprzęt do sprzedaży trafi już w czwartym kwartale bieżącego roku.

intel-sms-audio-biosport_1

intel-sms-audio-biosport_2

Źródło: Engadget.com

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.