Blackmagic: kieszonkowy aparat z wytrzymałą obudową

Marek Cekaw
Blackmagic: kieszonkowy aparat z wytrzymałą obudową

Rynek sprzętu fotograficznego wzbogaci się wkrótce o nowy produkt o nazwie Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. Jest to kieszonkowy aparat wykonująca zdjęcia oraz nagrywający filmy, które można łatwo przenosić bezpośrednio na dysk SSD.

0

Smartfony wprawdzie opanowały rynek aparatów i kamer wideo, ale od czasu do czasu pojawia się taki sprzęt, który czasem oferuje bardzo interesujące możliwości. Przykładem tego jest Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K.

Blackmagic to kieszonkowy aparat cyfrowy, którego obudowę wykonano z kompozytu poliwęglanu i włókna węglowego. Zapewnia to nie tylko dużą wytrzymałość, ale też niską masę całego sprzętu. Obudowa została dodatkowo wyprofilowana ze specjalnym uchwytem dla wygodniejszego trzymania, w który wbudowano przyciski sterujące, umożliwiające włączenie nagrywania, wykonanie zdjęcia, ustawienie parametrów ekspozycji itp.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K1

Sprzęt dysponuje sensorem 4/3 rejestrującym obraz w rozdzielczości 4096 x 2160 pikseli, a także wykonującym zdjęcia przy maksymalnym poziomie czułości 256 tys. IOS. Na jego pokładzie pracuje czwarta generacja technologii zarządzającej przechwytywaniem obrazu oraz wykonywaniem zdjęć. Produkt może więc nagrywać wideo w rozdzielczości 3K przy 60 kl./s lub w HD przy 120 kl./s. Materiały są następnie zapisywane na kartach SD, UHS-II i CFast. Złącze USB pozwala natomiast przenosić materiały na pendrive lub bezpośrednio na dysk SSD.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K2

Sterowanie funkcjami Blackmagic odbywa się za pomocą przycisków oraz 5-calowego ekranu dotykowego. Dodatkowym atutem jest wejście XLR oraz możliwość zdalnego sterowania jej funkcjami za pomocą Bluetooth.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K3

Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K w sprzedaży pojawi się za kilka miesięcy. Jej cena wyniesie 1295 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.