Blink Video Doorbell: funkcjonalny dzwonek do drzwi

Marek Cekaw
Blink Video Doorbell: funkcjonalny dzwonek do drzwi

Firma Blink zaprezentowała nowy produkt z kategorii inteligentnego domu, który zapewnia lepszą ochronę naszej własności przez intruzami. Blink Video Doorbell jest bowiem bardzo funkcjonalnym dzwonkiem do drzwi, wyposażonym w kamerę wideo.

0

Jeszcze kilka lat temu szczytem luksusu w kwestii dzwonków do drzwi, były modele wyposażone w polifoniczne dzwonki. Dziś to przestarzały sprzęt, wypychany z rynku przez urządzenia zintegrowane z kamerą wideo oraz czujnikami ruchu. Jednym z nowszych modeli jest Blink Video Doorbell.

Dzwonek jest bardzo funkcjonalny, gdyż może pracować całkowicie bezprzewodowo. Zasilany jest dwiema bateriami AA, które według producenta wystarczą na około dwóch lat nieprzerwanego działania. Można go jednak podłączyć także do już istniejącej instalacji dzwonka i wówczas nie musimy się przejmować wymianą baterii.

Produkt wyposażono w kamerę HD przekazującą obraz w czasie rzeczywistym oraz mikrofon i głośnik, pozwalające porozmawiać z osobą stojącą przed drzwiami. Sprzęt ma też czujnik ruchu, który automatycznie uruchamia nagrywanie oraz wysyła powiadomienie na smartfona. Obraz nagrywa także w nocy, a obudowa z certyfikatem IP65 jest odporna na warunki pogodowe, więc dzwonek nadaje się także do instalacji na zewnątrz.

Blink Video Doorbell oferowany będzie w cenie 99 dolarów. Aby jednak dzwonek działał, trzeba jeszcze dokupić specjalny przekaźnik, dlatego producent oferuje go wraz z dzwonkiem w cenie 129 dolarów. Produkt trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Blink Video Doorbell

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.