Blue Freedom: hydroelektrownia w przenośnej wersji

Marek Cekaw
Blue Freedom: hydroelektrownia w przenośnej wersji

Wyjeżdżając na biwak mamy obecnie kilka różnych metod zapewnienia sobie dostępu do energii elektrycznej, takich jak panele słoneczne czy banki energii. Jeśli jednak mamy w pobliżu strumień, możemy skorzystać z kieszonkowej hydroelektrowni Blue Freedom.

0

Blue Freedom to kieszonkowa turbina wodna stworzona do produkowania energii w ilości wystarczającej do zasilenia naszych przenośnych gadżetów elektronicznych. Jeśli w pobliżu naszego miejsca pobytu przepływa strumień lub niewielka rzeka, urządzenie zapewni nam nieustanny dopływ prądu.

Wystarczy tylko włożyć je do wody, a wówczas ciecz przepływająca przez pędnik zacznie poruszać łopatkami turbiny generatora i produkować energię. Ta zostanie następnie zmagazynowana w akumulatorze o pojemności 5000 mAh i posłuży później do ładowania urządzeń przenośnych.

Według producenta Blue Freedom, jedna godzina pracy generatora zapewni nam do 10 godzin rozmów telefonicznych. Urządzenie kosztować ma 179 dolarów, a do sprzedaży trafi w październiku bieżącego roku. Więcej szczegółów technicznych uzyskacie na stronie Kickstartera, gdzie zbierane są środki na rozpoczęcie produkcji.

Blue-Freedom-1

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.