Bosch Serie | 8 – najnowsza linia sprzętu AGD, polska premiera

Paweł Pilarczyk
Bosch Serie | 8 – najnowsza linia sprzętu AGD, polska premiera

Dziś na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się pierwsza polska prezentacja najnowszych sprzętów AGD do zabudowy marki Bosch Serie | 8  – piekarników, parowarów i ekspresów ciśnieniowych do kawy. Sprzęt nie jest bynajmniej super nowością, bo swoją premierę miał podczas targów IFA 2014 we wrześniu (czyli ponad pół roku temu), jednak dopiero teraz dotarł do naszego kraju.

0
 
 

Bosch Serie | 8 charakteryzuje się bardzo eleganckim designem, a wyróżnikiem jest dotykowy pierścień, którym obsługuje się urządzenia (trochę analogicznie do starych iPodów). Ciekawie skonstruowano wyświetlacz, na którym sprzęty prezentują menu – składa się on z trzech odrębnych ekraników, jeden z kształcie koła (znajduje się w środku wspomnianego wyżej pierścienia) i dwóch prostokątnych po bokach. Wyświetlacze są ze sobą jakoby scalone, bo wyświetlają pewne ilustracje tak, jakby wszystkie były częścią jednego ekranu.

bosch8-2

Urządzenia Bosch serii 8 to m.in. wielofunkcyjne piekarniki, ekspres ciśnieniowy do kawy, automatyczny okap oraz kuchenka mikrofalowa o pięciu poziomach mocy. 

Piekarniki obejmują pięć modeli: piekarnik ParaPlus z dodatkiem pary i mikrofalą o wysokości 60 cm, piekarnik z parowarem (dostępny w dwóch wariantach – o wysokości 60 lub 45 cm), piekarnik ParaPlus z dodatkiem pary (60 cm), parowar (45 cm) oraz piekarnik z mikrofalą (60 lub 45 cm).

bosch8-1

Piekarniki oferują zestaw funkcji, które ułatwiają korzystanie z nich. Po pierwsze, to wspomniany pierścień sterujący, współpracujący z ekranami TFT. Po drugie, to funkcja PerfectChef, dzięki której wystarczy tylko określić rodzaj przygotowywanej potrawy, a piekarnik sam dobierze odpowiednie parametry grzania (temperaturę i czas). Po trzecie, termosonda PerfectRoast, która pozwala optymalnie upiec mięso. Wystarczy wbić ją sztukę mięsa, a trzy rozmieszone czujniki zmierzą temperaturę na różnych głębokościach i w zależności od wyniku pomiarów dostosują odpowiednie parametry grzania.

Kolejna funkcja to PerfectBake, ułatwiająca pieczenie ciast. Korzysta ona z wbudowanego w piekarnik czujnika wilgotności, który również na bieżąco monitoruje, czy warunki panujące wewnątrz piekarnika są optymalne.

Wreszcie, ostatnia cecha to termoobieg 4D, o którym szerzej pisaliśmy już w ubiegłym roku. Zapewnia on optymalny nawiew powietrza.

Urządzenia Serie | 8 dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Prócz klasycznej wersji ze stali szlachetnej, klienci mogą wybrać także fronty „szklane” – biały (Arctic White) lub czarny (Volcano Black).

bosch8-3

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.