Bossa Sound Moonraker: głośniki w stylu retro

Marek Cekaw
Bossa Sound Moonraker: głośniki w stylu retro

Firma Bossa Sound pokazała najnowszy model kolumn głośnikowych o nazwie Moonraker. Produkt skierowany jest do fanów stylu retro i wygląda zupełnie inaczej niż typowe głośniki dostępne obecnie w sklepach.

0

Fani stylu retro bardzo chętnie kupują produkty dopasowane tematycznie do dawnych lat. Ich asortyment jest niezwykle szeroki, a wśród nich znajdziemy również sprzęt audio. Przykładem takiego stylu jest Moonraker, nowy zestaw głośnikowy zaprezentowany właśnie przez firmę Bossa Sound.

Są to głośniki bezprzewodowe, których stylistyka znacząco odbiega od tego co zobaczymy w pierwszym lepszym sklepie ze sprzętem RTV. Mają bowiem sferyczny kształt, a każdy z głośników osadzony jest na drewnianym trójnogu. Ich kuliste obudowy zostały wykonane z polimerów, by zminimalizować w ten sposób rezonans, a zainstalowano w nich 17 cm głośnik basowy oraz 20 mm tweeter.

Głośniki wyposażono w technologię Bluetooth 2.1 z aptX, a więc mogą współpracować z urządzeniami mobilnymi. Jeśli jednak chcemy podłączyć do nich inne źródło dźwięku, to również nie ma z tym problemu. Dysponują także złączem optycznym, coaxialnym oraz analogowym wejściem do podłączenia gramofonu.

Głośniki dostępne będą w trzech wersjach wykończenia, a w sprzedaży pojawią się w przyszłym miesiącu. Za parę trzeba będzie zapłacić 2400 dolarów.

Bossa Sound Moonraker1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.