Bowers & Wilkins Zeppelin w wersji bezprzewodowej

Marek Cekaw
Bowers & Wilkins Zeppelin w wersji bezprzewodowej

Firma Bowers & Wilkins wprowadza do sprzedaży nową wersję jednego ze swych najpopularniejszych głośników, jakim jest Zeppelin, który zadebiutował na rynku w 2007 roku. Tym razem jest to wariant pozbawiony przewodów i dzięki temu znacznie bardziej funkcjonalny.

0

W 2007 roku do sklepów trafił Zeppelin, jeden z najciekawszych głośników firmy Bowers & Wilkins pełniący funkcję stacji dokującej do iPoda. Urządzenie charakteryzowało się nie tylko wysokiej jakości dźwiękiem, ale przede wszystkim zapadającym w pamięć kształtem, który z wyglądu przypomina legendarny sterowiec. Od premiery głośnika minęło już wiele lat, więc producent postanowił go odświeżyć i tym razem oferuje nam wariant bezprzewodowy.

zeppelinwireless1

Zeppelin Wireless to zupełnie nowy model, którego nie tylko pozbawiono stacji dokującej do iPoda, ale też przewodów, więc może współpracować ze znacznie większą liczbą urządzeń przenośnych. W miejscu po stacji dokującej, umieszczono teraz przyciski sterujące funkcjami sprzętu, pozwalające włączyć lub zatrzymać odtwarzanie oraz zmienić poziom głośności. To tylko podstawowe funkcje, gdyż pełne sterowanie odbywa się przy pomocy specjalnej aplikacji dla mobilnych systemów iOS oraz Android, a także peceta i Maca.

zeppelinwireless2

Głośnik współpracuje z systemem AirPlay i wspiera WiFi i Spotify Connect. Producent wyposażył go również w złącze Ethernetowe, a także Bluetooth oraz 3,5 mm wejście słuchawkowe.

Usunięcie stacji dokującej nie było jedyną zmianą przeprowadzoną przez producenta. Głośnik został także nieco przeprojektowany, by zredukować wibracje, a w jego wnętrzu znajdują się dwa 1" tweetery, dwa 3,5" głośniki średniotonowe (po 25 W) oraz 6,5-calowy subwoofer (60 W). Całość zasilana jest przez 150 W wzmacniacz.

Zeppelin Wireless dostępny jest w sprzedaży od czwartku i kosztuje 700 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.