Bragi stworzyło technologię sztucznej inteligencji do słuchawek

Marek Cekaw
Bragi stworzyło technologię sztucznej inteligencji do słuchawek

Bragi jest coraz bliższe ukończenia prac nad nowymi słuchawkami, które mogą zrewolucjonizować rynek. Firma zapowiedziała właśnie nową technologię nanoAI, która pozwoli wzbogacić jej słuchawki DASH o wiele nowoczesnych rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją.

0

Słuchawki coraz częściej nie ograniczają się tylko do oferowania użytkownikom muzyki. Pojawia się bowiem więcej modeli, wyposażonych w technologie sztucznej inteligencji, znacznie rozszerzające możliwości sprzętu.

Dotychczas spotykano je głównie w słuchawkach dla sportowców, gdzie pełniły funkcję wirtualnych trenerów. Wkrótce jednak będą mieć znacznie szersze zastosowania, a przykładem urządzenia, w których znajdzie się technologia nanoAI firmy Bragi. Nie będą to już tylko słuchawki, lecz rozbudowany gadżet o dużych możliwościach, wyposażony w SI oraz zestaw technologii. Sprzęt będzie wspierany m.in., przez własny system operacyjny oraz i komplet usług działających w chmurze, które umożliwią rozwijanie inteligentnych technologii. Bragi nanoAI oferuje także rozpoznawanie muzyki i głosu oraz funkcje takie jak automatyczne tłumaczenie z obcych języków.

Bragi na razie nie ujawnia, czy technologia nanoAI będzie wykorzystywana tylko w jej słuchawkach DASH, czy też pojawi się również w produktach innych firm.

Bragi nanoAI

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.