Burmester 175: pierwszy gramofon znanego producenta

Marek Cekaw
Burmester 175: pierwszy gramofon znanego producenta

Firma Burmester, znany producent wysokiej klasy sprzętu audio, świętuje 40. rocznicę istnienia. Z tej okazji powstał Burmester 175, pierwszy model gramofonu tego firmy.

0

Firma Burmester jest doskonale znana audiofilom, gdyż od wielu lat produkuje wysokiej klasy sprzęt audio. Jej produkty znajdziemy także w najdroższych limuzynach, gdzie zapewniają kierowcy i pasażerom wrażenia akustyczne zbliżone do sali koncertowej.

Burmester nigdy dotąd nie miał w ofercie gramofonów, lecz z okazji 40-lecia istnienia firmy postanowiono naprawić ten błąd. Powstał więc Burmester 175, sprzęt kosztujący tyle co nowy samochód.

Burmester 1

Gramofon, podobnie jak inne produkty tej firmy, jest sprzętem z najwyższej półki. Jego obudowa ma aluminiową konstrukcję i minimalistyczną stylistykę. Talerz wykonano w systemie kanapki, umieszczając mosiężną płytę pomiędzy dwiema warstwami aluminium. Jej górną część pokrywa bitumen redukujący wibracje.

Sprzęt wyposażono w cztery silniki połączone pasami, a zasilacz został tak zaprojektowany, by fluktuacje mocy nie wpływały na prędkość obrotową talerza. Ramię z kolei powstało z połączenia karbonu oraz aluminium, zaś łożyska wykonano ze stali i ceramiki. Zainstalowano także wysokiej klasy obwody elektroniczne, które minimalizują wszelkie zakłócenia.

Burmester 2

Sprzęt waży łącznie 60 kg i osadzony jest na trzech magnetycznie izolowanych stopkach, które dodatkowo tłumią wibracje, poprawiając w ten sposób jakość dźwięku.

Burmester 175 w sprzedaży pojawi się pod koniec roku. Jego cena wyniesie około 30 000 funtów, czyli niemal 150 tysięcy złotych.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.