Butterfleye - kompaktowa kamera systemu nadzoru

Marek Cekaw
Butterfleye - kompaktowa kamera systemu nadzoru

Posiadacze zwierząt oraz małych dzieci, coraz częściej inwestują w domowe kamery nadzoru, które pozwalają podejrzeć sytuację i sprawdzić, czy zwierzęta nie wpadły w bojowy szał, lub opiekunka nie krzywdzi naszego dziecka. Jedną z takich kamer jest Butterfleye.

0

To niewielka kamera przeznaczona do domowego systemu monitoringu, która nie tylko rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD oraz wykonuje zdjęcia, lecz także poprzez domową sieć WiFi transmituje obraz bezpośrednio na ekran smartfona, dzięki czemu widzimy na bieżąco co dzieje się w naszym domu.

Sprzęt jest bardzo zaawansowany, posiada bowiem czujnik ciepła, wykrywacz ruchu, a także technologię rozpoznawania twarzy, a więc świetnie nadaje się także do zabezpieczenia domu przed włamywaczami.

Dzięki systemowi o nazwie Active Eye Technology, gdy kamera wykryje osobę lub zwierze zarejestrowane w systemie jako przyjazne, może nam codziennie wysyłać na telefon serię ich fotografii, które następnie da się łatwo wrzucić na portale społecznościowe. A dzięki wbudowanemu mikrofonowi oraz głośnikowi, możemy w każdej chwili porozmawiać z dzieckiem, lub pozwolić zwierzęciu usłyszeć nasz głos.

Butterfleye wykorzystuje także technologię iBeacon, dzięki czemu może śledzić pozycję iPhona i automatycznie przełączać się pomiędzy różnymi trybami pracy, lub całkowicie się wyłączyć. Można ją również zintegrować z głośnikiem Jawbone Jambox, a także inteligentnym systemem domowego oświetlenia.

Kamera pojawi się na rynku na początku przyszłego roku, a w przedsprzedaży kosztuje 199 dolarów za sztukę. Póki co ogranicza się tylko do współpracy z iPhonem, ale być może w przyszłości producent zdecyduje się dodać także obsługę pozostałych systemów operacyjnych.

 butterfleye-surveillance-camera1

butterfleye-surveillance-camera2

butterfleye-surveillance-camera3

Źródło: Gizmag.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.