C by GE: futurystyczna lampa z Alexą

Marek Cekaw
C by GE: futurystyczna lampa z Alexą

Cyfrowy Asystent Alexa, był dotychczas spotykany tylko w głośnikach. Firma General Electric uznała jednak, że równie dobrze może współpracować z lampą. Wprowadza więc do sprzedaży nowy system domowego oświetlenia o nazwie C by GE.

0

Produkt został po raz pierwszy zaprezentowany światu w grudniu minionego roku. Przez ten czas inżynierom GE udało się skończyć prace projektowe i gotowa lampa już wkrótce będzie do nabycia.

C by GE różni się znacznie od typowych lamp, które dostaniemy w pobliskim sklepie. Produkt ma bowiem zupełnie inną konstrukcję, gdyż zamiast typowej żarówki, źródłem światła jest w nim pierścień diod LED. Dzięki takiej konstrukcji, lampa daje łagodne, bardziej miękkie światło, które lepiej nadaje się do pracy przy biurku lub jako lampka nocna.

C by GE1

Oczywiście jak na nowoczesną lampę przystało, kolor światła jest regulowany. Rano świeci jasnym zimnym światłem, natomiast wieczorem daje cieplejsze kolory, pozbawione niebieskiego światła, ułatwiając w ten sposób zasypianie. C by GE zapewnia tyle samo światła co 60 W żarówka.

C by GE2

Lampa dodatkowo ma wbudowanego asystenta Alexa. Można więc nie tylko sterować zdalnie ustawieniami światła, ale także korzystać z dodatkowych funkcji.

C by GE pojawi się w sklepach już we wrześniu bieżącego roku. Lampa kosztować ma 199,99 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.