Cafelat Robot: oryginalny ekspres do kawy

Marek Cekaw
Cafelat Robot: oryginalny ekspres do kawy

Sprzęt AGD jest coraz częściej projektowany w taki sposób, aby był nie tylko funkcjonalny, ale też ładnie wyglądał. Dla wielu osób stanowi bowiem również ozdobę kuchni i taką ozdobą może być również Cafelat Robot.

0

Cafelat Robot to ręczny ekspres do kawy, który za swe wzornictwo zdobył prestiżową nagrodę Reddot Desing Awards, przyznawaną najlepszym projektom. Jego projektanci bez wątpienia puścili wodzę fantazji, upodabniając wygląd ekspresu do robota ze starych filmów sci-fi.

Urządzenie o wysokości 304 mm i średnicy 160 mm ewidentnie nawiązuje klimatem do stylu retro, co oczywiście wielu osobom może się podobać. Wykonano je z aluminium oraz nierdzewnej stali, co nie tylko nadaje mu elegancki wygląd, ale też zapewnia dużą trwałość. Natomiast odpowiednio dociążona podstawka pozwala zachować pełną stabilność w czasie użytkowania.

Cafelat Robot1

Ekspres dysponuje profesjonalnym stalowym filtrem o średnicy 58 mm, w którym zmieści się 10-16 gramów kawy. Po dodaniu wody rozpocznie się proces zaparzania, w którym użytkownik musi dodatkowo wytworzyć odpowiednie ciśnienie, używając do tego celu ramion robota.

Cały proces parzenia kawy jest więc bardzo prosty, choć całkiem efektowny, co stanowi dodatkową atrakcję. Jeśli chcielibyście kupić ten gadżet kuchenny, to zapraszam na stronę Kickstartera gdzie przyjmowane są zamówienia. Produkt w sprzedaży pojawi się już we wrześniu, a będzie kosztował 315 dolarów.

Cafelat Robot2

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.