CamBuddy Pro: zdalne sterowanie aparatem

Marek Cekaw
CamBuddy Pro: zdalne sterowanie aparatem

Amerykańska firma Joobot wprowadziła do sprzedaży nowe urządzenie skierowane do amatorów fotografii. Produkt o nazwie CamBuddy Pro jest funkcjonalnym kontrolerem, umożliwiającym zdalne sterowanie funkcjami naszego aparatu cyfrowego.

0

Osoby zajmujące się profesjonalnie fotografią wiedzą doskonale, że czasem pojawia się potrzeba wykonania zdjęcia w taki sposób, aby nie spłoszyć fotografowanego obiektu. Chodzi tu oczywiście o wszelkie zdjęcia zwierząt i ptaków, w przypadku których użytecznym narzędziem są zdalne kontrolery pozwalające sterować aparatem, czyli wyzwalaczem migawki oraz ustawieniami parametrów pracy.

Jednym z takich urządzeń jest CamBuddy Pro, opracowany przez amerykańską firmę Joobot. Jest to bardzo funkcjonalny kontroler do aparatu, wyposażony w moduł transmisji sygnału WiFi oraz podgląd na żywo na ekranie smartfona. Dodatkowo znajdziemy w nim czujnik oświetlenia, laserowy dalmierz, a także kilka innych elementów.

Urządzenie podłączane do aparatu za pośrednictwem portu USB umożliwia m.in. dokonywanie ustawień zdjęć, zdalne wyzwalanie migawki, zapisywanie oraz udostępnianie fotografii itp. Co ciekawe, urządzenie może równocześnie obsługiwać do 128 aparatów, umożliwiając nagrywanie scen znanych z Matrixa.

CamBuddy Pro pojawi się w sprzedaży pod koniec roku w cenie 149 dolarów. Więcej informacji o produkcie uzyskacie na jego oficjalnej stronie.

CamBuddy Pro1

Źródło: Coolest-gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.