CamFi Pro: bezprzewodowy modem do aparatów cyfrowych

Marek Cekaw
CamFi Pro: bezprzewodowy modem do aparatów cyfrowych

CamFi Pro to nowe akcesorium, które ucieszy profesjonalnych fotografów, którzy muszą przesyłać do komputera duże ilości zdjęć i filmów. Urządzenie te zapewnia im bardzo wysoki transfer danych, który znacznie skraca przenoszenie materiałów.

0

Aparaty fotograficzne mają nad smartfonami wciąż dużą przewagę w kwestii jakości wykonywanych zdjęć. Są jednak w tyle, jeśli chodzi o funkcjonalność. Użytkownik sprzętu mobilnego zrobione zdjęcie może bowiem natychmiast opublikować na portalu społecznościowym lub przesłać do komputera.

Użytkownicy aparatów cyfrowych rzadko mieli taką możliwość, a jeśli już, to transfer danych był stosunkowo wolny. Ale wkrótce się to zmieni, wraz z urządzeniem o nazwie CamFi Pro. Jest moduł bezprzewodowej łączności wyposażony w WiFi 802.11ac, który teoretycznie powinien umożliwić przesyłanie plików z prędkością do 10 MB/s. Zrobione fotografie można więc będzie przesłać praktycznie natychmiast na dysk.

CamFi Pro instaluje się na szynie lampy błyskowej, a pasuje do kilkudziesięciu modeli aparatów takich firm jak Canon, Nikon oraz Sony. Konstruktorzy sprzętu zebrali na Indiegogo fundusze na rozpoczęcie produkcji.

Mają już potrzebną kwotę, więc produkt pojawi się w sprzedaży w lutym przyszłego roku w cenie 299 dolarów.

CamFi Pro

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.