Canon EOS C200 i C200B: kamery dla filmowców

Marek Cekaw
Canon EOS C200 i C200B: kamery dla filmowców

Firma Canon zapowiedziała dwa modele kamer wideo przeznaczonych dla profesjonalnych filmowców i producentów. EOS C200 i C200B rejestrują obraz w formacie 4K, a w sprzedaży pojawią się już w sierpniu tego roku.

0

Japoński Canon ma w swej ofercie nie tylko aparaty fotograficzne dla amatorów i profesjonalistów, ale też wysokiej klasy kamery wideo stworzone filmowców. Firma zapowiedziała właśnie dwa zupełnie nowe modele takich kamer: EOS C200 oraz C200B, które do sklepów trafią w sierpniu.

Obie kamery zostały stworzone dla profesjonalistów zajmujących się na co dzień produkcją filmową. Koncern zapewnia, że oferują funkcjonalność z najwyższej półki oraz niezwykle prostą obsługę. Obie rejestrują też obraz w dwóch formatach 4K oraz posiadają nowe procesory obrazu i wyposażenie, przydatne filmowcom do pracy.

Canon_Camera-1

EOS C200 oraz C200B zapisują obraz w formatach Cinema RAW Light i MP4 4K. Wykorzystują także całkowicie nowy procesor obrazu dual-DIGIC DV6, jak również firmowy system Dual Pixel CMOS AF.

Zainstalowano w nich sensory obrazy CMOS 8,85 Mpix, umożliwiające rejestrowanie wideo w rozdzielczości 4096 x 2160 pikseli, przy 60 klatkach na sekundę. W przypadku Full HD można uzyskać 120 klatek, zaś materiały są zapisywane na nośnikach SD lub CFast.

Canon_Camera-2

Wyposażono je w elektroniczny wizjer (EVF) w technologii OLED, a także mocowania pozwalające podpiąć dodatkowe akcesoria, jak specjalny uchwyt, dodatkowy ekran LCD, dodatkowy monitor oraz parę innych gadżetów. Można też je też podczepić do gimbala lub drona.

Model EOS C200B kosztować ma 5999 dolarów, natomiast C200 wyceniono na 7499 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.