Canon EOS M100: kompaktowy aparat z dużą matrycą

Marek Cekaw
Canon EOS M100: kompaktowy aparat z dużą matrycą

Japoński Canon wprowadza do sprzedaży nowy model kompaktowego aparatu cyfrowego. Liczy na to, że EOS M100 pomoże jej odebrać część rynku opanowanego przez nowoczesne smartfony.

0

W ostatnich latach sprzedaż aparatów cyfrowych znacznie się zmniejszyła. Klienci wolą bowiem robić zdjęcia przy pomocy smartfonów, które zawsze mają przy sobie, zamiast zabierać profesjonalny aparat, kosztujący w dodatku niemało.

Producenci aparatów poważnie odczuli spadek zainteresowania ich sprzętem, więc niektórzy postanowili dostosować się do nowych trendów i produkują aparaty, mające na celu rywalizowanie ze smartfonami. Jednym z takich modeli jest Canon EOS M100, który wchodzi właśnie do sprzedaży.

Canon EOS M100 1

To niewielki aparat cyfrowy, wyposażony w sensor APS-C CMOS o rozdzielczości 24,2 MP, który współpracuje z firmowym procesorem obrazu DIGIC 7. Współpraca tych dwóch elementów pozwala wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nawet przy dużym przybliżeniu obrazu lub słabym oświetleniu.

Canon EOS M100 2

Dla wygody użytkownika, aparat wyposażono w 3-calowy dotykowy ekran, który pełni funkcję podglądu obrazu oraz umożliwia dokonywanie ustawień trybów pracy tego sprzętu. Na jego pokładzie znajdziemy także łączności WiFi, Bluetooth oraz NFC ułatwiające parowanie aparatu ze smartfonami. Nie ma tu natomiast GPS'u.

Canon EOS M100 3

Canon EOS M100 do sprzedaży trafi już w październiku bieżącego roku i z kitowym obiektywem EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM, kosztować ma 599,99 dolarów. Producent przygotuje także zestawy z obiektywami EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM oraz EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM, za które trzeba będzie zapłacić 949,99 dolarów.

Canon EOS M100 4

Przyszły nabywca może też dokupić przejściówkę za 199,99 dolarów, która pozwoli mu zainstalować obiektywy z serii EF oraz EF-S.

Źródło: Canon.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.