Canon EOS M6: bezlusterkowiec dla profesjonalistów

Marek Cekaw
Canon EOS M6: bezlusterkowiec dla profesjonalistów

Wprawdzie sprzedaż aparatów fotograficznych w ostatnich latach mocno zmalała, ale producenci nieustannie wprowadzają do sprzedaży nowe modele, licząc na wzrost zainteresowania klientów swymi urządzeniami. Canon szykuje się właśnie do premiery najnowszego aparatu EOS M6.

0

Produkt został właśnie oficjalnie zaprezentowany, co pozwoliło nam zapoznać się z jego danymi technicznymi, a także ceną oraz datą premiery. Nowy aparat wyposażono w 24,2 Mpix sensor CMOS APS-C, współpracujący z procesorem obrazu DIGIC 7, co pozwala wykonywać zdjęcia w bardzo szerokim zakresie czułości wynoszącym od 100 do 25 600 ISO.

Aparat potrafi również wykonywać zdjęcia seryjne z prędkością do 7 klatek na sekundę, lub 9 klatek w przypadku zablokowania autofokusu. W zapewnieniu dobrej jakości fotografii pomaga natomiast 5-osiowy system stabilizacji obrazu, który przydaje się również podczas rejestrowania wideo w rozdzielczości Full HD i 60 klatkach na sekundę.

Producent zadbał też o wygodne sterowanie funkcjami sprzętu. Służy do tego główne pokrętło, umożliwiające wybór trybu pracy aparatu, natomiast dodatkowe pokrętło zapewnia szybki dostęp do ustawień, a także parametrów ekspozycji. Ustawień można dokonywać również za pomocą 3-calowego wychylnego ekranu dotykowego.

W robieniu zdjęć pomaga elektroniczny wizjer EVF-DC2 o rozdzielczości 2,36 pikseli, który jest mniejszy i lżejszy w porównaniu do wizjerów pochodzących z poprzednich modeli. Plusem sprzętu jest też kompatybilność z szeroką gamą obiektywów, należących do serii EF, EF-S i EF-M.

Nie mogło też zabraknąć nowoczesnych systemów komunikacji, czyli NFC, Bluetooth oraz WiFi, które pozwalają w wygodny sposób przesłać zdjęcia oraz filmy do komputera lub urządzenia przenośnego.

Canon EOS M6 pojawi się w sprzedaży już w kwietniu i za samo body zapłacimy 780 dolarów. Zestaw z obiektywem EF-M 15-45mm/F3.5-6.3 IS STM kosztowa ma 900 dolarów, natomiast komplet z nieco lepszą soczewką EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM, to wydatek 1280 dolarów.

Canon EOS M61

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.