Canon EOS Rebel T7: aparat dla początkujących

Marek Cekaw
Canon EOS Rebel T7: aparat dla początkujących

Canon zaprezentował właśnie nowy model aparatu cyfrowego, skierowanego do mniej wymagających użytkowników z niewielkim budżetem. Canon EOS Rebel T7 ma 24 MP sensor, zaś w sprzedaży pojawi się już w kwietniu tego roku.

0

Japoński Canon pokazał kilka nowych modeli aparatów fotograficznych. Jednym z nich jest EOS Rebel T7, będący następcą modelu EOS Rebel T6. Z wyglądu sprzęt bardzo przypomina swego poprzednika, jednakże największe zmiany zaszły pod obudową, gdzie pojawiło się wiele nowych elementów.

Przede wszystkim aparat ma 24,1 MP sensor CMOS, a więc znacznie lepszy niż u poprzednika, który dysponował tylko 18 MP matrycą. Sensor sprzęgnięty z procesorem obrazu Digic 4+ pozwala wykonywać zdjęcia seryjne z prędkością 3 klatek na sekundę. W jednej serii możliwe jest zrobienie 11 zdjęć w formacie RAW lub 150 fotek w JPEG.

Autofokus dysponuje 9-punktami ustawiania ostrości, jednakże czułość ISO pozostała taka sama i wynosi od 100 do 6400 z możliwością jej rozszerzenia do 12 800. Oprócz zdjęć, aparat może też nagrywać wideo w 1080p z prędkością 24 lub 30 klatek oraz 720p/60 fps. Natomiast na 32 GB karcie pamięci można zarejestrować do 90 minut nagrania w Full HD.

EOS Rebel T7 ma sterowane identyczne z poprzednim modelem oraz 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 920 dot, którego jednak nie można wychylić. Panel służy do nawigacji po menu oraz przeglądu wykonanych zdjęć i filmów.

EOS Rebel T7 do sprzedaży trafi na początku kwietnia. Będzie oferowany w cenie 550 dolarów, wraz z obiektywem EF-S 18–55mm f/2.5–5.6 IS II.

Canon EOS Rebel T7 1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.