Canon Rebel SL2: lustrzanka dla amatorów

Marek Cekaw
Canon Rebel SL2: lustrzanka dla amatorów

Canon ma w swej ofercie wiele różnych aparatów fotograficznych, przeznaczonych, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Dla tych drugich japońska marka przygotowała tanią lustrzankę Rebel SL2. Model pojawi się już w lipcu i będzie oferowany w przystępnej cenie.

0

Wielu fotografów chciałoby posiadać lustrzankę, lecz jest to sprzęt, który ze względu na konstrukcję i wyposażenie, musi swoje kosztować. Amatorzy zwykle nie kupują więc takiego aparatu, gdyż znacznie przekracza ich budżet.

Canon postanowił jednak wyciągnąć do takich klientów pomocną dłoń i stworzył model Rebel SL2. Jest to aparat przeznaczony dla początkujących fotografów, którzy nie mają zbyt dużych wymagań odnośnie sprzętu. Aparat ten zastąpił czteroletni, nieco już wysłużony model Rebel SL1 i oferuje użytkownikom nowoczesne funkcje.

Wyposażono go w 24,2 Mpix sensor APS-C, wyposażony w autofokus z systemem dual-pixel. Standardowa czułość ISO wynosi 25 600 i jest rozszerzalna do 51 200. Sprzęt może też wykonywać zdjęcia seryjne z prędkością 5 klatek, a więc o jedną klatkę więcej niż poprzedni model. Rebel SL2 może także rejestrować wideo w rozdzielczości 1080p w 60 klatkach.

Sprzęt wyposażono również w 3-calowy dotykowy ekran LCD wyświetlający obraz o 1,04 mln pikseli oraz zupełnie nowe, znacznie wygodniejsze i bardziej przejrzyste menu użytkownika, które po raz pierwszy pojawiło się w modelu EOS Rebel T7i. Aparat ma również WiFi, NFC i Bluetooth.

Rebel SL2 pojawi się w sprzedaży już w lipcu. Za samo body trzeba będzie zapłacić 550 dolarów. Wersja z obiektywem Canon EF-S 18-55m f/4-5.6 IS STM, kosztować ma 700 dolarów.

Canon Rebel SL2 1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.