Canton GLE 496.2 Active BT: głośniki do kina domowego

Marek Cekaw
Canton GLE 496.2 Active BT: głośniki do kina domowego

Firma Canton zaprezentowała nowy produkt przeznaczony do kina domowego. Są nimi aktywne podłogowe głośniki GLE 496.2 Active BT, wyposażone w technologię aptX Bluetooth.

0

Jeszcze do niedawna składając zestaw kina domowego, musieliśmy zadbać o przewody, którymi głośniki łączone są ze wzmacniaczem audio. Teraz nie jest to już niezbędny element zestawu, gdyż coraz częściej producenci oferują sprzęt, w którym dźwięk transmitowany jest drogą radiową.

Taki też system jest w głośnikach Canton GLE 496.2 Active BT. Nowy model podłogowych kolumn ma trzy wejścia HDMI obsługujące 4K i 3D, a także jedno wyjście HDMI ARC. Dopełnieniem gniazd są złącza optyczne, coaxialne, analogowe, a także moduł aptX Bluetooth, zapewniający bezprzewodową komunikację. Producent zadbał też o wyjście do subwoofera.

Kolumny mają trójdrożną konstrukcję i zostały wyposażone w aluminiowe przetworniki pochodzące z linii Cronos, które połączono z tweeterem dysponującym kopułką aluminiowo-magnezową. Ciekawym elementem wyposażenia głośnika jest także ekran LCD wbudowany w dolną część jednej z kolumn, na którym prezentowany jest poziom głośności oraz aktualnie używane wejście.

Głośnik Canton GLE 496.2 Active BT pojawi się w sprzedaży już w kwietniu i na brytyjskim rynku będzie oferowany w cenie 1400 funtów za parę.

Canton GLE 496.2 Active BT 1

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.