Capsule360: niezbędnik każdego fotografa

Marek Cekaw
Capsule360: niezbędnik każdego fotografa

Fanom fotografowania różnych przedmiotów, z pewnością spodoba się zupełnie nowe urządzenie, którego zadaniem jest ułatwienie ustawiania aparatu. Produkt o nazwie Capsule360, pozwala bardzo precyzyjnie ustawić sprzęt, by uzyskać jak najlepszy kąt.

0

Fotografowie nieustannie szukają sposobów na ustawienie aparatu pod jak najlepszym kątem. Zwykle w tych przypadkach sprawdza się statyw, jednak są już znacznie ciekawsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania, a jednym z nich jest produkt o nazwie Capsule360.

Jest to urządzenie, którego działanie można porównać do gimbala, tyle że w wersji stacjonarnej. Produkt jest nowoczesnym systemem sterowania ruchem aparatu fotograficznego, oferującym szeroką funkcjonalność w tej materii. Dzięki specjalnym silnikom, aparat rusza się we wszystkich trzech osiach, może śledzić ruch obiektu, wykonywać rozszerzone zdjęcia poklatkowe, czy też fotografie sferyczne.

Capsule360 1

Capsule360 może współpracować nie tylko z lustrzankami, ale też z bezlusterkowcami, kamerami sportowymi, a także smartfonami. Możliwe jest także łączenie ze sobą trzech takich urządzeń i wykonywanie ujęć z wielu różnych kątów, przypominających te z Matrixa. Nie trzeba przy tym stosować żadnych kabli, gdyż wszystkie jednostki komunikują się ze sobą drogą radiową.

Capsule360 2

Capsule360 w sprzedaży pojawi się w grudniu bieżącego roku i będzie kosztować 134 euro. Więcej informacji na temat produktu uzyskacie na stronie Kicstartera.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.