Casarte: pierwsza lodówka z bezolejowym kompresorem

Marek Cekaw
Casarte: pierwsza lodówka z bezolejowym kompresorem

Firma Casarte zajmująca się produkcją wysokiej klasy sprzętu AGD, wprowadziła do sprzedaży pierwszą na świecie lodówkę wyposażoną w bezolejowy kompresor. Zastosowanie tej technologii zapewnia znacznie efektywniejsze utrzymywanie zaprogramowanej temperatury oraz dokładniejszą jej regulację. 

0

Dotychczas technologia bezolejowych kompresorów była wykorzystywana głównie w urządzeniach wojskowych. Firma Casarte zdecydowała się zastosować ją w produkcie konsumenckim i wprowadziła na do sprzedaży pierwszą na świecie lodówkę wyposażoną w ten typ kompresora.

Jakie korzyści dla użytkownika przynosi tego typu technologia? Według zapewnień specjalistów, bezolejowy kompresor ma większą zdolność do utrzymywania stałej temperatury, co zapewnia dłuższą świeżość produktów przechowywanych w lodówce.

W porównaniu do standardowych modeli, działanie lodówki z bezolejowym kompresorem jest także znacznie bardziej stabilne, zaś dodatkową zaletą technologii jest zapobieganie utracie wody na poziomie komórkowym. Dzięki temu pokarm znacznie dłużej utrzymuje wartości odżywcze.

To nie jedyne zalety. W zwykłych lodówkach standardowe kompresory instalowane są w dolnej części obudowy i zabierają sporo miejsca. Tymczasem wersje bezolejowe przenoszone są na górę, dzięki czemu wzrasta ilość przestrzeni wewnątrz lodówki.

Casarte jest pierwszą firmą oferującą lodówki z bezolejowym kompresorem i pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że inni producenci wkrótce pójdą jej śladem zwiększając dostępność takich urządzeń.

Casarte1

Źródło: Prnewswire.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.