Chord Hugo TT 2: nowoczesny wzmacniacz słuchawkowy

Marek Cekaw
Chord Hugo TT 2: nowoczesny wzmacniacz słuchawkowy

Na targach Munich High End Show pojawiła się także firma Chord Electronics, która pokazała parę nowych produktów. Wśród nich był także najnowszy wzmacniacz słuchawkowy Chord Hugo TT 2. 

0

Jest to następca popularnego sprzętu audio, wprowadzonego na rynek kilka lat temu, w którym producent dokonał kilku usprawnień. Dotyczą one zarówno wyglądu zewnętrznego sprzętu, jak i zainstalowanych w nim podzespołów.

Jeśli chodzi o zmiany zewnętrzne, to pojawiły się nowe przyciski na panelu przednim, pozwalające przełączać się pomiędzy poszczególnymi trybami pracy urządzenia. Nabywca otrzymuje także pilota, umożliwiającego kontrolowanie sprzętu z wygodnego fotela.

Chord Hugo TT 2 1

We wnętrzu pojawił się natomiast zupełnie nowy układ Artix 7 FPGA, który według deklaracji producenta ma pięciokrotnie większą moc obliczeniową niż procesor z pierwszej generacji. Jest również nowy zasilacz, zaprojektowany do współpracy z najbardziej nawet wymagającymi słuchawkami.

Wzrosła również liczba cyfrowych wejść, na które składają się m.in., dwa wejścia optyczne (24-bity/192 kHz) oraz dwa coaxialne (24-bity/768 kHz). Jest też złącze USB-B zdolne do dekodowania plików PCM 768 KHz oraz DSD512 oraz aptX Bluetooth dla bezprzewodowego streamingu. Po stronie wyjść pojawiły się zbalansowane XLR oraz niezbalansowane RCA, a także trzy wyjścia słuchawkowe (dwa 6,33 mm i jedno 3,5 mm, które można używać równocześnie). Producent dołożył także podwójne wyjścia BNC DX dla innych firmowych urządzeń.

Chord Hugo TT 2 2

Chord Hugo TT 2 pojawi się w sklepach już tej jesieni w cenie 3996 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.