Chord Qutest: nowoczesny DAC dla autdiofilów

Marek Cekaw
Chord Qutest: nowoczesny DAC dla autdiofilów

Firma Chord zaprezentowała nowy model przetwornika DAC. Produkt nazywa się Qutest i jest następcą modelu 2Qute, wyposażonym w podzespoły pochodzące z topowego i wielokrotnie nagradzanego modelu Hugo 2. 

0

Chord to znany producent sprzętu audio dla wymagających, który specjalizuje się w produkcji przetworników DAC. Właśnie zaprezentował najnowszy model Qutest, który wejdzie do sprzedaży w lutym tego roku. Sprzęt ma być następcą modelu 2Qute i będzie oferowany w cenie 1195 funtów.

Qutest1

Qutest to DAC z wyższej półki, bazujący na podzespołach oraz oprogramowaniu pochodzących w dużej mierze z wielokrotnie nagradzanego modelu Hugo 2. Dla obniżenia ceny został jednak znacząco okrojony, gdyż producent pozbawił go m.in., wzmacniacza słuchawkowego oraz baterii, która czyniła z Hugo 2 sprzęt przenośny. DAC został więc zaprojektowany by pełnić funkcję ogniwa pomiędzy cyfrowym źródłem dźwięku oraz wzmacniaczem. Dzięki tym zmianom, sprzęt oferuje wyższą redukcję szumów oraz wzrost dynamicznego zakresu dźwięku w porównaniu do poprzednika.

Qutest2

Wyposażono go ponadto w dwa wejścia wspierające pliki 24bit/384kHz PCM i DSD128, zaś galwanicznie izolowanie wejście USB-B obsługuje pliki 32bit/768kHz PCM i DSD512. Jest także optyczne wejście wspierające PCM 24bit/192kHz, a dodatkowo w urządzeniu znajdują się dwa wyjścia RCA.

Qutest3

Całość zamknięto w bardzo stylowej, aluminiowej obudowie, która jest znacznie grubsza, a tym samym solidniejsza niż u poprzednika.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.