Cinego 4K: osobiste kino z systemem Android

Marek Cekaw
Cinego 4K: osobiste kino z systemem Android

Aby oglądać filmy na dużym ekranie, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, który jest drogi i zajmuje sporo miejsca. Ciekawą alternatywą dla dużych telewizorów, mogą więc być gogle, takie jak Cinego 4K.

0

Cinego 4K to projekt realizowany za pośrednictwem platformy Indiegogo przez firmę GOOVIS Cinego, którego można określić mianem osobistego kina. Są to bowiem gogle przypominające sprzęt VR, choć o nieco innym przeznaczeniu.

Lekkie i kompaktowe urządzenie, zostało zaprojektowane do oglądania treści wideo. Urządzenie ma ergonomiczny kształt zapewniający komfort użytkowania i zostało wyposażone w dwa 0,71" mikro ekrany Sony M-OLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli każdy, w których zagęszczenie pikseli wynosi aż 3147 PPI. Wyświetlają one ostry i wyraźny obraz w rozdzielczości 4K, a dzięki zainstalowanym soczewkom, użytkownik może regulować pole widzenia, dostosowując je do swego wzroku. Dodatkowo można odtwarzać filmy w technologii 3D.

Cinego1

Cinego 4K działa w oparciu o Androida, co zapewnia użytkownikowi dostęp do tak popularnych aplikacji jak YouTube, Netflix, Hulu, Amazon oraz wielu innych. Dodatkowo dysponuje modułem Bluetooth, więc można streamować filmy zainstalowane w pamięci smartfona. Producent wyposażył sprzęt 32 GB wbudowanej pamięci, czytnik kart microSD, port USB oraz złącze HDMI, więc okulary można podłączyć do konsoli lub odtwarzacza płyt Blu-ray UHD. Natomiast wbudowana bateria, na jednym ładowaniu zapewnia do 4,5 godziny pracy.

Cinego2

Produkt jest już dostępny w sprzedaży i kosztuje 499 dolarów. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na stronie Indiegogo.

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.